sport na jesień

Jesienią wiele osób porzuca bieganie czy jazdę na rowerze i traci ogólną chęć do aktywności fizycznej. Łatwo wtedy o rozleniwienie i utratę formy, sylwetki oraz dobrego samopoczucia. Zadbaj o siebie kompleksowo i nie rezygnuj ze sportu niezależnie od pogody.

Jesienią i zimą na aktywność fizyczną decyduje się jedynie 10% ankietowanych, a ponad 55% spędza czas wolny przez telewizorem – ciepły koc, przekąski i Netflix nie są jednak sposobem na zapewnienie humoru oraz ładnej figury. W porze jesiennej również pamiętaj o sporcie – dostosuj jednak treningi do pogody. W razie deszczu możesz skorzystać z bogatej oferty klubów fitness albo też poćwiczyć w domu.

Dlaczego warto ćwiczyć jesienią?

Aktywność fizyczna w każdej formie – jak spacery, jazda na rowerze lub rolkach, pływanie czy siłownia – korzystnie i kompleksowo wpływa na nasz organizm. Ruch wzmaga pracę i wydajność serca, redukuje stres, obniża ciśnienie, stymuluje produkcję hormonów szczęścia, czyli endorfin. Ponadto sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej, obniżaniu całkowitego cholesterolu, a także poprawiają nastrój i pomagają kontrolować wagę oraz stymulować sylwetkę. W połączeniu z odpowiednią i zbilansowaną dietą ćwiczenia dadzą znakomite rezultaty.

Jakie formy aktywności sprawdzą się jesienią?

Jesienią polecamy nadal bieganie oraz jazdę na rowerze – po prostu musisz się odpowiednio ubrać. W naprawdę chłodne dni możesz obie aktywności praktykować również w siłowni lub klubie fitness. Ważne też, by rower był wyposażony w lampki oraz elementy odblaskowe, co poprawi bezpieczeństwo na drodze.

Zawsze dobrą formą aktywności jest spacer, a także nordic walking. Nawet 40 minut marszu albo marszobiegu wpływa korzystnie, relaksuje i dodaje energii. Zapisz się też do fitness klubu oraz na basen, bo warto różnicować i uprawiać różne sporty. W siłowni dostępne są też różne zajęcia zorganizowane – jak aerobic, ćwiczenia kardio, joga, stretching, zumba lub inny trening z elementami tańca, ćwiczenia ukierunkowane na płaski brzuch, modelujące nogi i wiele innych. Każda aktywność ma inne zalety, pobudza do pracy inne partie mięśni, rozwija nasze umiejętności, poprawia ogólną wydolność.

Czytaj również:  Białko w diecie sportowca

fot. lograstudio / Pixabay

Polecane

Zapalenie

Zapalenie u kobiet: macicy, pochwy, przydatków

Zapalenie błony śluzowej i mięśnia macicy Mogą je powodować te…

Czytaj więcej
Co to są kalorie?

Co to są kalorie?

Liczymy je, staramy się ograniczyć ich ilość, ale nie zastanawiamy…

Czytaj więcej
Kasza jest fit

Kasza jest fit!

Dobrej jakości produkty powinny być podstawą naszej diety. W zimie…

Czytaj więcej
nowoczesne i dobrze oświetlone domowe biuro, które może służyć jako inspiracja do organizacji własnej przestrzeni pracy. Pokazuje, jak można połączyć ergonomiczne meble, komfort i elementy personalizacji, aby stworzyć przestrzeń zarówno funkcjonalną, jak i przyjemną dla oka.

Jak zorganizować przestrzeń pracy w domu? – ergonomia i efektywność

W dobie pracy zdalnej, organizacja przestrzeni pracy w domu stała…

Czytaj więcej
Niebezpieczne jedzenie

Jersinioza i inne choroby odzwierzęce

Skutkiem nieodpowiednio wysterylizowanych konserw, niedopieczonych mięs i ryb narażonych na…

Czytaj więcej