Skuteczne sposoby na łupież

Łupież jest problemem nie tylko estetycznym, ale także zdrowotnym. Białe drobinki pojawiają się na naszej głowie, gdy jej skóra jest podrażniona i przesuszona. Są sygnałem, że należy zapewnić włosom i skórze głowy odpowiednią pielęgnację.

Najlepiej stosując poniższe proste i skuteczne sposoby na łupież.

Oliwa z oliwek

Podgrzewamy około 1/4 szklanki oliwy z oliwek. Delikatnie wmasowujemy ją w skórę opuszkami palców i pozostawiamy tak na około 20 minut. Gęstą szczotką rozczesujemy włosy, by pozbyć się drobinek łupieżu. Następnie głowę należy dokładnie umyć dobrej jakości szamponem. Taki zabieg warto powtarzać dwa razy w tygodniu.

Tymianek

Dobrą metodą na łupież jest także domowy wywar z tymianku. Dwie łyżeczki tego zioła zalewamy dwiema szklankami wrzątku i parzymy około 10 minut. Następnie cedzimy i studzimy napar. W międzyczasie należy umyć włosy szamponem, spłukać, nałożyć na nie połowę wywaru i tak pozostawić. Resztę naparu chowamy do lodówki i pozostawiamy do następnego użycia. Zabieg powtarzamy dwa razy w tygodniu.

Olejki

Olejki z kokosa to bardzo stare i skuteczne sposoby na łupież. Wystarczy wmasować olej kokosowy w skórę głowy i po półgodzinie spłukać i umyć głowę szamponem. Innym skutecznym olejkiem jest ten z drzewa sandałowego. Jedną część olejku mieszamy z trzema częściami soku z cytryny. Następnie postępujemy tak, jak w przypadku oleju kokosowego.

Herbaciany szampon

Najlepsze rezultaty przynoszą szampony, zawierające olejek herbaciany. Jednak taniej nam wyjdzie, jeżeli zaopatrzymy się w taki olejek i dodamy go do codziennie używanego przez nas szamponu ( kropla olejku na 30ml szamponu).

Aloes

Proste i skuteczne sposoby na łupież to masaże przy użyciu świeżo przyciętych liści aloesu. Roślina ta, prócz wielu innych zalet, takich jak nawilżanie, poprawianie krążenia krwi, działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, świetnie zmiękcza skórę i łagodzi jej podrażnienia. Jest więc idealnym sprzymierzeńcem nie tylko w walce z łupieżem, ale także w poprawie ogólnej kondycji naszych włosów.

Czytaj również:  Metoda Montessori – na czym polega ta forma nauki?

Zdjęcie autorstwa Henrikas Mackevicius z Pexels