Piękne włosy

Zanim zakochasz się w modnej fryzurze, sprawdź, jakie upodobania mają twoje włosy. Uczesanie powinno się dobierać również do rodzaju włosów.

Włosy delikatne i cienkie

Lubią tylko krótkie i półdługie fryzury. Urody dodaje im cieniowanie i kolorowe pasemka.

Jakie cięcie? Musi dodawać fryzurze objętości. Włosy cienkie, delikatne nie powinny przerosnąć ramion. Dłuższe można nosić tylko związane w kucyk. Inaczej robią się prześwity tak duże, że widać przez nie skórę głowy.

Jaki kolor? Niejednolity. Delikatnym włosom najlepiej służą balejaże i wielokolorowe bardzo cienkie pasemka. Im więcej barw na głowie, tym włosy wydają się grubsze i gęstsze. Kolorystyczne triki tak samo jak strzyżenie dodają objętości fryzurze.

Czym pielęgnować? Szampon powinien dodawać włosom puszystości. Odżywka musi być lekka, nawilżająca.

Czym układać? Pianką do włosów delikatnych z niewielką ilością polimerów osadzających się na ich powierzchni. Mocne pianki, a także lakiery zawierające więcej tych składników nadmiernie usztywniają włosy. Cienkie mogą się po nich łamać.

Włosy sztywne i grube

Nosi się albo bardzo krótkie, albo długie. Nienawidzą nożyczek i szczotki.

Jakie cięcie? Mamy do wyboru: fryzury krótkie, geometryczne lub asymetryczne i długie, zakrywające ramiona. Sztywne, grube włosy są wyjątkowo niezgodne: jedne niepokornie odstają od głowy, inne kleją się do skóry.

Jaki kolor? Całkowita swoboda. Grube, sztywne włosy doskonale znoszą zabiegi chemiczne. Naturalne grube włosy są zazwyczaj śliskie, trudne do wymodelowania. Po koloryzacji są bardziej szorstkie i łatwiej słuchają się szczotki.

Czym pielęgnować? Grube włosy są ciężkie, przylegają do skóry i szybko się przetłuszczają. Dlatego najlepiej służy im szampon do włosów przetłuszczających się. Sztywnych włosów nie sposób uczesać po myciu bez balsamu.

Czytaj również:  Kolorowy makijaż - wiosna 2021 - najlepsze pomysły

Czym układać? Mocnymi i bardzo mocnymi piankami, bo tylko takie zmuszą je do współpracy ze szczotką. Włosy nie puszą się po nich, idealnie tworząc szkielet fryzury.

Włosy kręcone i napuszone

Trzeba pozwolić im rosnąć. Tylko z długich można zbudować efektowną fryzurę.

Jakie cięcie? Mocno skręconych nie strzyże się, tylko podcina, jeśli końcówki są zniszczone. Tylko długie dają się uporządkować na głowie. Krótkie są nie do uczesania. Jeśli włosy są lekko kręcone lub faliste, można je strzyc w dowolny sposób.

Jaki kolor? Dowolny, ale zdecydowany. Na kręconych włosach nie należy robić pasemek czy balejażu. Loki i kolorowe akcenty to za dużo jak na jedną głowę.

Czym pielęgnować? Przede wszystkim nawilżać, bo kręcone włosy wyjątkowo łatwo tracą wodę. Po myciu najlepsza jest odżywka lub krem do suchych włosów, bogate w składniki pielęgnacyjne. Wygląd, a także kondycję kręconych włosów poprawiają środki spulchniające. To lotiony i toniki, którymi kilka razy dziennie spryskuje się fryzurę.

Czym układać? Dla bardzo kręconych włosów najlepsze są tłuste pianki zawierające dużo składników pielęgnacyjnych. Te ciężkie preparaty sklejają włosy w pasma, rozciągając loki. Do ich prostowania można używać nawet żelu, który normalnie zarezerwowany jest tylko do utrwalania pojedynczych kosmyków. Skłonne do przesuszania włosy kręcone lubią brylantynę i kremy nabłyszczające. Do modelowania wystarczy lekka pianka. Do utrwalania idealny jest lakier z dodatkiem żelu.

Fot. Pixabay.com

Polecane

Jak starzeje się skóra

Jak starzeje się skóra

Po trzydziestce w górnych partiach twarzy , na czole i…

Czytaj więcej
Buty dobre na fitness

Buty dobre na fitness, czyli jakie?

Efekt naszych ćwiczeń wynika z naszej motywacji i diety, ale…

Czytaj więcej
Pierwszy trymestr ciąży

Pierwszy trymestr ciąży

W czasie pierwszego trymestru ciąży w organizmach kobiet zachodzi wiele…

Czytaj więcej
Witaminy - żywność czy suplementy?

Witaminy – żywność czy suplementy?

Witaminy to jedne z substancji które bardzo chętnie przyjmujemy w…

Czytaj więcej
Praca z laptopem a kręgosłup

Uważaj na kręgosłup pracując z laptopem

Postęp technologiczny sprawił, że komputer stał się narzędziem naszej pracy.…

Czytaj więcej