Site Loader
Piękne włosy

Zanim zakochasz się w modnej fryzurze, sprawdź, jakie upodobania mają twoje włosy. Uczesanie powinno się dobierać również do rodzaju włosów.

Włosy delikatne i cienkie

Lubią tylko krótkie i półdługie fryzury. Urody dodaje im cieniowanie i kolorowe pasemka.

Jakie cięcie? Musi dodawać fryzurze objętości. Włosy cienkie, delikatne nie powinny przerosnąć ramion. Dłuższe można nosić tylko związane w kucyk. Inaczej robią się prześwity tak duże, że widać przez nie skórę głowy.

Jaki kolor? Niejednolity. Delikatnym włosom najlepiej służą balejaże i wielokolorowe bardzo cienkie pasemka. Im więcej barw na głowie, tym włosy wydają się grubsze i gęstsze. Kolorystyczne triki tak samo jak strzyżenie dodają objętości fryzurze.

Czym pielęgnować? Szampon powinien dodawać włosom puszystości. Odżywka musi być lekka, nawilżająca.

Czym układać? Pianką do włosów delikatnych z niewielką ilością polimerów osadzających się na ich powierzchni. Mocne pianki, a także lakiery zawierające więcej tych składników nadmiernie usztywniają włosy. Cienkie mogą się po nich łamać.

Włosy sztywne i grube

Nosi się albo bardzo krótkie, albo długie. Nienawidzą nożyczek i szczotki.

Jakie cięcie? Mamy do wyboru: fryzury krótkie, geometryczne lub asymetryczne i długie, zakrywające ramiona. Sztywne, grube włosy są wyjątkowo niezgodne: jedne niepokornie odstają od głowy, inne kleją się do skóry.

Jaki kolor? Całkowita swoboda. Grube, sztywne włosy doskonale znoszą zabiegi chemiczne. Naturalne grube włosy są zazwyczaj śliskie, trudne do wymodelowania. Po koloryzacji są bardziej szorstkie i łatwiej słuchają się szczotki.

Czym pielęgnować? Grube włosy są ciężkie, przylegają do skóry i szybko się przetłuszczają. Dlatego najlepiej służy im szampon do włosów przetłuszczających się. Sztywnych włosów nie sposób uczesać po myciu bez balsamu.

Czym układać? Mocnymi i bardzo mocnymi piankami, bo tylko takie zmuszą je do współpracy ze szczotką. Włosy nie puszą się po nich, idealnie tworząc szkielet fryzury.

Czytaj również:  Skóra dobrze odżywiona

Włosy kręcone i napuszone

Trzeba pozwolić im rosnąć. Tylko z długich można zbudować efektowną fryzurę.

Jakie cięcie? Mocno skręconych nie strzyże się, tylko podcina, jeśli końcówki są zniszczone. Tylko długie dają się uporządkować na głowie. Krótkie są nie do uczesania. Jeśli włosy są lekko kręcone lub faliste, można je strzyc w dowolny sposób.

Jaki kolor? Dowolny, ale zdecydowany. Na kręconych włosach nie należy robić pasemek czy balejażu. Loki i kolorowe akcenty to za dużo jak na jedną głowę.

Czym pielęgnować? Przede wszystkim nawilżać, bo kręcone włosy wyjątkowo łatwo tracą wodę. Po myciu najlepsza jest odżywka lub krem do suchych włosów, bogate w składniki pielęgnacyjne. Wygląd, a także kondycję kręconych włosów poprawiają środki spulchniające. To lotiony i toniki, którymi kilka razy dziennie spryskuje się fryzurę.

Czym układać? Dla bardzo kręconych włosów najlepsze są tłuste pianki zawierające dużo składników pielęgnacyjnych. Te ciężkie preparaty sklejają włosy w pasma, rozciągając loki. Do ich prostowania można używać nawet żelu, który normalnie zarezerwowany jest tylko do utrwalania pojedynczych kosmyków. Skłonne do przesuszania włosy kręcone lubią brylantynę i kremy nabłyszczające. Do modelowania wystarczy lekka pianka. Do utrwalania idealny jest lakier z dodatkiem żelu.

Fot. Pixabay.com

Polecane

Zapalenie

Zapalenie u kobiet: macicy, pochwy, przydatków

Zapalenie błony śluzowej i mięśnia macicy Mogą je powodować te...

Czytaj więcej
Kubeczek menstruacyjny

Nieregularne cykle u młodych kobiet

U dziewcząt, które dopiero zaczęły miesiączkować, cykle są przeważnie nieregularne....

Czytaj więcej
Jak starzeje się skóra

Jak starzeje się skóra

Po trzydziestce w górnych partiach twarzy , na czole i...

Czytaj więcej
Kasza jest fit

Kasza jest fit!

Dobrej jakości produkty powinny być podstawą naszej diety. W zimie...

Czytaj więcej
Makijaż do twarzy okrągłej

Wybieramy idealny makijaż dla twarzy okrągłej

Posiadaczki okrągłej twarzy często mają z jej powodu kompleksy. Niepotrzebnie,...

Czytaj więcej