Site Loader
Piękne włosy

Zanim zakochasz się w modnej fryzurze, sprawdź, jakie upodobania mają twoje włosy. Uczesanie powinno się dobierać również do rodzaju włosów.

Włosy delikatne i cienkie

Lubią tylko krótkie i półdługie fryzury. Urody dodaje im cieniowanie i kolorowe pasemka.

Jakie cięcie? Musi dodawać fryzurze objętości. Włosy cienkie, delikatne nie powinny przerosnąć ramion. Dłuższe można nosić tylko związane w kucyk. Inaczej robią się prześwity tak duże, że widać przez nie skórę głowy.

Jaki kolor? Niejednolity. Delikatnym włosom najlepiej służą balejaże i wielokolorowe bardzo cienkie pasemka. Im więcej barw na głowie, tym włosy wydają się grubsze i gęstsze. Kolorystyczne triki tak samo jak strzyżenie dodają objętości fryzurze.

Czym pielęgnować? Szampon powinien dodawać włosom puszystości. Odżywka musi być lekka, nawilżająca.

Czym układać? Pianką do włosów delikatnych z niewielką ilością polimerów osadzających się na ich powierzchni. Mocne pianki, a także lakiery zawierające więcej tych składników nadmiernie usztywniają włosy. Cienkie mogą się po nich łamać.

Włosy sztywne i grube

Nosi się albo bardzo krótkie, albo długie. Nienawidzą nożyczek i szczotki.

Jakie cięcie? Mamy do wyboru: fryzury krótkie, geometryczne lub asymetryczne i długie, zakrywające ramiona. Sztywne, grube włosy są wyjątkowo niezgodne: jedne niepokornie odstają od głowy, inne kleją się do skóry.

Jaki kolor? Całkowita swoboda. Grube, sztywne włosy doskonale znoszą zabiegi chemiczne. Naturalne grube włosy są zazwyczaj śliskie, trudne do wymodelowania. Po koloryzacji są bardziej szorstkie i łatwiej słuchają się szczotki.

Czym pielęgnować? Grube włosy są ciężkie, przylegają do skóry i szybko się przetłuszczają. Dlatego najlepiej służy im szampon do włosów przetłuszczających się. Sztywnych włosów nie sposób uczesać po myciu bez balsamu.

Czym układać? Mocnymi i bardzo mocnymi piankami, bo tylko takie zmuszą je do współpracy ze szczotką. Włosy nie puszą się po nich, idealnie tworząc szkielet fryzury.

Czytaj również:  Skuteczne sposoby na poprawę urody

Włosy kręcone i napuszone

Trzeba pozwolić im rosnąć. Tylko z długich można zbudować efektowną fryzurę.

Jakie cięcie? Mocno skręconych nie strzyże się, tylko podcina, jeśli końcówki są zniszczone. Tylko długie dają się uporządkować na głowie. Krótkie są nie do uczesania. Jeśli włosy są lekko kręcone lub faliste, można je strzyc w dowolny sposób.

Jaki kolor? Dowolny, ale zdecydowany. Na kręconych włosach nie należy robić pasemek czy balejażu. Loki i kolorowe akcenty to za dużo jak na jedną głowę.

Czym pielęgnować? Przede wszystkim nawilżać, bo kręcone włosy wyjątkowo łatwo tracą wodę. Po myciu najlepsza jest odżywka lub krem do suchych włosów, bogate w składniki pielęgnacyjne. Wygląd, a także kondycję kręconych włosów poprawiają środki spulchniające. To lotiony i toniki, którymi kilka razy dziennie spryskuje się fryzurę.

Czym układać? Dla bardzo kręconych włosów najlepsze są tłuste pianki zawierające dużo składników pielęgnacyjnych. Te ciężkie preparaty sklejają włosy w pasma, rozciągając loki. Do ich prostowania można używać nawet żelu, który normalnie zarezerwowany jest tylko do utrwalania pojedynczych kosmyków. Skłonne do przesuszania włosy kręcone lubią brylantynę i kremy nabłyszczające. Do modelowania wystarczy lekka pianka. Do utrwalania idealny jest lakier z dodatkiem żelu.

Fot. Pixabay.com

Polecane

Co kupować, aby nie chorować?

Co kupować, aby nie chorować?

Żywność – jak każdy inny produkt – możemy reklamować. Mamy...

Czytaj więcej
Wygładzanie cery

4 proste sposoby na wygładzanie cery

Wiele kobiet boryka się z chropowatą, pełną niedoskonałości cerą. Niewielu...

Czytaj więcej
Zasady malowania paznokci

4 proste zasady malowania paznokci

Pięknie pomalowane, zadbane paznokcie są prawdziwą ozdobą kobiety. Wbrew pozorom,...

Czytaj więcej
Wrastające paznokcie

Wrastające paznokcie – dlaczego paznokcie wrastają?

Dlaczego paznokcie wrastają? Z reguły sami jesteśmy sobie winni, zaniedbując...

Czytaj więcej
Arbuz na potencję

Arbuz na potencję

Zawarte w arbuzie związki mogą zwiększać popęd seksualny. Występujące w...

Czytaj więcej