Buty dobre na fitness

Efekt naszych ćwiczeń wynika z naszej motywacji i diety, ale też od stroju. Poświęć chwilę na dobór odpowiednich butów – muszą być lekkie i wyprodukowane z tzw. oddychających materiałów. Zapomnij znoszonych adidasach!

Jeśli ćwiczysz w trampkach albo starych adidasach, możesz być narażony na urazy. Źle dobrane obuwie może przyczynić się do urazów kostki, kręgosłupa czy też kolan. Buty do fitnessu podstawa, niezależnie, gdzie ćwiczyć.

Pamiętaj, że najważniejsza część to podeszwa. Obuwie powinno mieć większą przyczepność, aby amortyzowało stopy i stabilizowało ich położenie. Wybierz buty sznurowane, bo podnoszą one stabilność stopy.

Jeśli masz buty do biegania, nie będą dobre na fitness! Podczas biegu ważna jest amortyzacja, a takie buty na siłowni mogą doprowadzić do kontuzji. Dobre buty podnoszą komfort treningu, gdyż nie dokucza Ci ból. Ponadto komfortowe obuwie zwiększa naszą efektywność!

Kolejnym ważnym czynnikiem jest przewiewność materiału, więc sprawdź też materiał, z jakiego wykonano buty. Wybierz przewiewny materiał, tzw. oddychający. Naturalna skóra będzie lepsza od sztucznych tworzyw, a siateczka zagwarantuje wentylację.

Teraz panuje trend na nowoczesne technologie – producenci prześcigają się w nowych rozwiązaniach. Jedne teoretycznie dodają szybkości, inne usprawnią pracę pośladków itd. Pamiętaj jednak, że buty nie ćwiczą za Ciebie – najważniejsza jest Twoja motywacja i zaangażowanie. Nowe technologie i design obuwia to już kwestia drugorzędna… 

Fot. Pixabay.com

Polecane

suplement diety Ultra Cardio plus

Ultra Cardio Plus – opinie, skład, cena i gdzie kupić?

Suplement w kapsułkach Ultra Cardio Plus to produkt dla zdrowia ogólnie…

Czytaj więcej
Ekologiczne życie

5 zasad ekologicznego życia

Życie w zgodzie z naturą wcale nie jest takie trudne…

Czytaj więcej
Grejpfrut

Naringina – tajemnica grejpfruta

Naringina jest naturalnym przeciwutleniaczem, należącym do glikozydów flawonoidowych. To właśnie…

Czytaj więcej
Sposoby na odmładzanie skóry

Skuteczne sposoby na odmłodzenie skóry

Upływający czas bezlitośnie odbija się na naszej skórze, uwidaczniając zmarszczki…

Czytaj więcej
Kasza jest fit

Kasza jest fit!

Dobrej jakości produkty powinny być podstawą naszej diety. W zimie…

Czytaj więcej