Dieta oczyszczająca

Gdy postanowimy, że nasz organizm jest tak przesycony toksynami i szkodliwymi substancjami, że wymaga posprzątania, należy przede wszystkim wdrożyć odpowiednia dietę.

Musi ona opierać się na podaży dużej ilości wody oraz błonnika.

Substancje wspomagające oczyszczanie

Istnieją substancje roślinne wspomagające przemianę materii, poprawiające pracę narządów wewnętrznych, a co za tym idzie – pozwalające szybciej i skuteczniej je oczyścić, poprawiając tym samym samopoczucie i zdrowie, oraz urodę.

Jest wiele ziół, które wprowadzone do zdrowej i zbilansowanej diety pomogą oczyścić organizm. Tak na przykład ostropest plamisty ma wpływ zbawienny na komórki wątroby odbudowując je, przez co wątroba lepiej spełnia swoje funkcje.

Mniszek lekarski z kolei poprawia funkcjonowanie nerek i dróg żółciowych., przez co jest skuteczniejszy w usuwaniu mocznika i nadmiaru wody z organizmu.

Wiązówka błotna pozwala pozbyć się pasożytów układu pokarmowego, o których większość pacjentów nawet nie ma pojęcia.

Zielona herbata – nasz sprzymierzeniec podczas diety oczyszczającej

Doskonałym sposobem jest tez przerzucenie się ze zwykłej, czarnej herbaty oraz kawy, na zielona herbatę – ma ona działanie podobne do kawy, ale nieco łagodniejsze, przy tym jest doskonałym przeciwutleniaczem i wspomaga trawienie oraz produkcję soków żołądkowych. Stąd też, gdy już dojdziemy do wniosku, że warto by zacząć wspierać swój organizm działaniami oczyszczającymi, należy zaopatrzyć się w duże ilości wody, odpowiednie zioła i pić je zamiast herbaty czy kawy.

Zbilansowana dieta

Ponadto należy zbilansować dietę, wprowadzić do niej więcej błonnika, witamin i minerałów, a do codziennego trybu życia nieco więcej aktywności fizycznej i w ten sposób w ciągu kilku tygodni, lub nawet dni, zaczniemy odczuwać znaczącą poprawę stanu naszego zdrowia.

Nawet, jeśli nie wierzy się zbytnio w te rewelacje, warto potraktować je na zasadzie „spróbować nie zaszkodzi” – bo rzeczywiście, wprowadzanie odpowiedniej diety czy ziół nie wymaga konsultacji z lekarzem, jest zalecane każdemu. Z ziołami należy się kontrolować jedynie wówczas, gdy jest się na nie uczulonym lub jest się w ciąży, istnieje wówczas ryzyko uczulenia dziecka.

Czytaj również:  Dieta w rekonwalescencji po złamaniach kości

Fot. Pixabay.com

Polecane

kobieta prezentująca swoje długie włosy

Suplementy na porost włosów – czy są skuteczne?

Gęste, zdrowe włosy to marzenie wielu osób. Niestety, nie każdy…

Czytaj więcej
Ile wołowiny jadać?

Ile wołowiny jadać?

Nie więcej niż jeden kotlet i trzy plastry szynki tygodniowo.…

Czytaj więcej
Piękne paznokcie

Piękne paznokcie

Mocne i piękne paznokcie są ozdobą dla dłoni i naszą…

Czytaj więcej
Maseczka owocowa

Maseczki z owoców – zbawienny wpływ na cerę

Jak wiadomo, owoce są bardzo bogatym źródłem witamin i dobrze…

Czytaj więcej
Dbanie o całe ciało

Zadbaj o siebie od stóp do głów

Patrząc na skórę, dostrzegasz , że w niektórych miejscach jest…

Czytaj więcej