tabletki piascledine na białym tle

Piascledine 300 stanowi preparat w postaci kapsułek, zawierający 300 mg niezmydlających się frakcji oleju awokado oraz oleju sojowego. Jego zastosowanie polega na łagodzeniu objawów związanych z chorobą zwyrodnieniową stawów kolanowych. Preparat ten zalicza się do kategorii innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych i przeciwreumatycznych, a dostępny jest bez konieczności uzyskania recepty.

Piascledine 300 Co to jest i Jak działa?

Piascledine 300 to lek, który klasyfikowany jest jako powolnie działający środek w chorobie zwyrodnieniowej stawów (SYSADOA), co obejmuje również inne niesteroidowe leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne. Produkt ten występuje w postaci kapsułek twardych, w których znajdują się frakcje niezmydlających się oleju awokado i oleju sojowego. Jego mechanizm działania opiera się na stopniowym łagodzeniu objawów związanych z chorobą zwyrodnieniową stawów kolanowych w ramach długotrwałej terapii.

Wskazania do stosowania

Preparat Piascledine 300 przeznaczony jest dla osób dorosłych, które doświadczają objawów choroby zwyrodnieniowej stawów kolanowych, w tym bólu oraz trudności w poruszaniu się. Kapsułki dostępne są bez recepty, jednak zaleca się stosowanie zgodnie z instrukcjami zawartymi w ulotce lub na zalecenie lekarza. Widoczne efekty terapeutyczne mogą pojawić się po kilku tygodniach zażywania, a cała terapia zazwyczaj trwa przez kilka miesięcy.

Przeciwwskazania i bezpieczeństwo

Chociaż Piascledine 300 dostępny jest bez konieczności uzyskania recepty, nie każda osoba może go stosować bezpiecznie. Preparat nie jest odpowiedni dla:

Osób poniżej 18 roku życia, w tym dzieci i młodzieży;
Osób uczulonych na awokado i/lub soję;
Osób uczulonych na orzechy ziemne, które mogą wywołać reakcje krzyżowe z soją;
Osób z alergią na dowolny składnik leku.
Kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz osoby planujące ciążę powinny unikać stosowania Piascledine 300. W tych przypadkach zaleca się skonsultowanie się z lekarzem lub farmaceutą przed podjęciem decyzji. Warto podkreślić, że konsultacja medyczna jest zalecana przed rozpoczęciem terapii lekiem.

Czytaj również:  Jak antykoncepcja może wpływać na libido?

Skład i sposób działania

Główne składniki Piascledine 300 to frakcje olejów roślinnych: olej awokado (100 mg) oraz olej sojowy (200 mg). Inne składniki preparatu to m.in. żelatyna, żelatyna wołowa, dwutlenek tytanu, żółty tlenek żelaza, erytrozyna, polisorbat 80, dwutlenek koloidalny krzemu, butylohydroksytoluen oraz tusz stosowany do znakowania kapsułek.

 

Mechanizm działania

Działanie Piascledine 300 przynosi korzyści osobom z objawami choroby zwyrodnieniowej stawów kolanowych poprzez:

Wspieranie procesu syntezy macierzy zewnątrzkomórkowej chrząstki;
Hamowanie procesów degradacji tejże macierzy chrząstki.
Regularne stosowanie kapsułek zgodnie z zaleceniami pozwala złagodzić dolegliwości stawów kolanowych. Efekty utrzymują się również po zakończeniu terapii.

Zastosowanie i dawkowanie

Zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce, zalecana dawka to jedna kapsułka dziennie, przyjmowana w trakcie posiłku i popijana wodą. Przebieg terapii zazwyczaj trwa od 3 do 6 miesięcy, a efekty mogą być widoczne po pewnym czasie. Warto przestrzegać zalecanej dawki i w razie potrzeby skonsultować się z lekarzem.

Działania niepożądane

Stosowanie Piascledine 300 może wiązać się z ryzykiem działań niepożądanych, takich jak bóle brzucha, żołądka oraz biegunka. W niektórych przypadkach mogą pojawić się bóle głowy, wysypka, zmiany w kolorze moczu lub czerwona wysypka. Rzadziej obserwowane są nudności, wymioty, żółtaczka, zapalenie wątroby, podwyższone poziomy enzymów wątrobowych, zaczerwienienie skóry, świąd skóry, podwyższony poziom cholesterolu we krwi oraz bóle stawów.

Cena i dostępność

Opakowanie Piascledine 300 z 30 kapsułkami dostępne jest zarówno w aptekach stacjonarnych, jak i internetowych. Koszt preparatu zależy od miejsca zakupu i wynosi około 45-60 zł za opakowanie.

Zanimim zdecydujesz się na stosowanie Piascledine 300, warto skonsultować się z lekarzem, aby uzyskać odpowiednie wsparcie i pełne zrozumienie związane z przebiegiem terapii.Przed rozpoczęciem stosowania, proszę przeczytać ulotkę zawierającą informacje o tym, do czego produkt jest przeznaczony, kiedy nie należy go stosować, jakie mogą wystąpić skutki uboczne, jakie jest zalecane dawkowanie oraz jak prawidłowo korzystać z tego leku. W przypadku wątpliwości warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, ponieważ niewłaściwe stosowanie leku może zagrażać zdrowiu lub życiu.

Czytaj również:  Na czym polega wazektomia?

fot. by tabletka.pl

Polecane

Jak dbać o kobiecą figurę

Jak dbać o sylwetkę? – 6 prostych sposobów

Nie musisz wcale katować się restrykcyjnymi dietami i męczącymi treningami,…

Czytaj więcej
Dobry zegarek na wyprawy w góry

Dobry zegarek na wyprawy w góry

Wyprawa w góry wymaga dobrego przygotowania - kondycji, ale nie…

Czytaj więcej
Dieta dla kobiet w ciąży

Składniki mineralne dla kobiet w ciąży: co warto przyjmować?

Podczas ciąży weź pod lupę szczególnie swoje menu. Ważne, by…

Czytaj więcej
Witaminy - żywność czy suplementy?

Witaminy – żywność czy suplementy?

Witaminy to jedne z substancji które bardzo chętnie przyjmujemy w…

Czytaj więcej
Poranna toaleta

3 sposoby na zmęczoną cerę

Skóra twarzy doskonale zdradza każdą nieprzespaną noc, ciężki dzień, czy…

Czytaj więcej