Dziewczynka na mikro hulajnodze

Trudno przecenić pozytywny wpływ hulajnogi na rozwój fizyczny Twojego dziecka. Jazda na hulajnodze pomaga ćwiczyć koordynację ruchową oraz zachowanie równowagi, wzmacnia mięśnie nóg i brzucha, poprawia krążenie krwi. Czy wiesz jednak, że ma ona wpływ również na samopoczucie Twojego dziecka?

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na samopoczucie i stan psychiczny człowieka, również dziecka. Dlatego warto stwarzać swojemu maluchowi jak najwięcej okazji do wychodzenia na dwór. Świetnym pretekstem do wyjścia z domu będzie przejażdżka na hulajnodze. Podczas jazdy wydzielają się tak zwane hormony szczęścia, czyli endorfiny. Odpowiedni poziom endorfin we krwi prowadzi do rozluźnienia mięśni, reguluje oddech oraz pozwala obniżyć poziom stresu. Jeśli więc widzisz, że Twoja pociecha mocno przeżywa np. to, co dzieje się w szkole, zachęcaj ją do tego, by jak najczęściej jeździła na hulajnodze.

Jazda na hulajnodze nie tylko sprawia, że dziecko jest szczęśliwsze. Uczy również samodzielności, co w konsekwencji pozytywnie wpływa na pewność siebie malucha i poczucie własnej sprawczości. A przecież są to cechy, które z pewnością zaprocentują w przyszłości, także w życiu dorosłym.

Sukcesy i porażki odnoszone podczas jazdy na hulajnodze, np. upadki czy wygrana w wyścigu z siostrą lub bratem, uczą dziecko przeżywania różnych emocji, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. To ważna umiejętność, która przydaje się w ciągu całego życia.

Z przyjaciółmi najweselej

Jazda na hulajnodze to wspaniały pretekst do spotkania z przyjaciółmi lub kolegami i koleżankami z podwórka. Dzieci mogą urządzić wyścigi lub po prostu urządzić przejażdżkę po okolicy. Kontakt z rówieśnikami jest nieoceniony dla rozwoju psychicznego dziecka i pozytywnie wpływa na jego samopoczucie.

Czytaj również:  Jumping fitness coraz modniejszy

Perspektywa zabawy z rówieśnikami na świeżym powietrzu skutecznie odciągnie dziecko sprzed ekranu telewizora czy komputera. Dlatego warto wspierać swoje dziecko w nawiązywaniu przyjaźni i jak najczęściej stwarzać mu okazję do kontaktu z innymi dziećmi. Jazda na hulajnodze może być ku temu świetną okazją.

Hulajnoga trójkołowa czy na dwóch kółkach – jaką hulajnogę wybrać?

Wybór hulajnogi zależy od wieku i sprawności fizycznej dziecka. Dla młodszych dzieci lepszym wyborem będzie hulajnoga trójkołowa. Maluch poczuje się na niej pewniej, pomoże mu ona łatwiej zachować równowagę, co dodatkowo zachęci dziecko do częstej jazdy. Duży wybór hulajnóg trójkołowych dla chłopców i dziewczynek znajdziesz na: hulajnogimicro.pl/hulajnoga-dla-dzieci/hulajnogi-trojkolowe.

Starsze dzieci, które już całkiem nieźle radzą sobie z zachowaniem równowagi, będą zadowolone z hulajnogi na dwóch kółkach. Wybierając konkretny model, zwróć uwagę na to, czy wysokość kierownicy jest regulowana. Regulacja sprawia, że hulajnoga rośnie razem z dzieckiem. Dzięki temu solidny sprzęt posłuży przez kilka lat i nie będzie trzeba wymieniać go co chwila na nowszy model.

artykuł sponsorowany (wp/12m)

Polecane

użycie plastra rozgrzewającego do łagodzenia bólu menstruacyjnego. Grafika subtelnie wskazuje na umieszczenie plastra na dolnej części brzucha kobiety, podkreślając uczucie komfortu i ulgi. Sceneria jest spokojna i kojąca, z naciskiem na poczucie dobrego samopoczucia i skuteczne działanie plastra.

Jak skuteczne są plastry rozgrzewające na ból menstruacyjny?

Ból menstruacyjny, znany również jako dysmenorrhea, to dolegliwość, która dotyka…

Czytaj więcej
Olejek rycynowy

Olejek rycynowy dla zdrowia i urody

Gdy słyszymy o olejku rycynowym, pierwsze co przychodzi nam na…

Czytaj więcej
Bal karnawałowy

Organizacja balu karnawałowego

Błyszczące maski, piękne stroje, tańce i radosna atmosfera - to…

Czytaj więcej
Sposoby na zmęczone oczy

6 prostych sposobów na zmęczone (podkrążone) oczy

Swędzenie i pieczenie oczu to nieprzyjemne oznaki tego, że są…

Czytaj więcej
szarlotka z kruszonką

Pomysły na smaczne jesienne desery

Jesień to wyjątkowy czas dla kulinarnych eksperymentów, a przede wszystkim…

Czytaj więcej