Leki na zapas

Z badań wynika, że to kobiety najczęściej kupują leki na zapas, jest ich dwukrotnie więcej niż mężczyzn. Również coraz więcej osób starszych magazynuje lekarstwa.

Kupujemy coraz więcej leków, szczególnie przy promocjach oraz obniżkach. Zresztą, nie tylko w aptekach można zaopatrzyć się dziś w środki farmakologiczne. Coraz częściej kupujemy leki w supermarketach, drogeriach, na targowiskach i przez internet. Sprzyjają temu konkurencyjne bitwy pomiędzy aptekami, na których korzystają pacjenci.

Najbardziej popularne bywa magazynowanie środków przeciwbólowych i na przeziębienie, witamin i leków przeciwalergicznych, ale również suplementów diety zawierających różnego rodzaju zdrowe enzymy czy substancje takie jak:kwasy omega 3, bioflawonoidy, antyoksydanty i inne. Przodują w tym zwłaszcza mieszkańcy dużych miast. Zażycie leku bez konsultacji z lekarzem bywa jednak groźne w skutkach. Nie jesteśmy przecież w stanie zdiagnozować, czy to co nas połamało, to grypa czy całkiem inna jednostka chorobowa. Warto wiedzieć, że 20 procent ludzi po 80 roku życia trafia do szpitali z powodu interakcji lekowych.

To nie wszystko. Ważna jest także zmiana stanu zdrowia pacjenta. Jeśli np. rok temu zażywaliśmy określone dawki danego lekarstwa, teraz możemy potrzebować już innych (mniejszych, większych) bądź zmiany leku na inny. 

Fot. Pixabay.com

Polecane

rozgrzewający gulasz wołowy w ciemnej miseczce

Trzy rozgrzewające przepisy na jesienne obiady

Jesień to czas, kiedy dni stają się coraz krótsze, a…

Czytaj więcej
Zdrowie prosto z natury

LavaVitae: Zdrowie prosto z natury – poznaj sekrety naturalnych składników

W świecie, gdzie coraz większą wagę przykłada się do zdrowego…

Czytaj więcej
Maseczka owocowa

Maseczki z owoców – zbawienny wpływ na cerę

Jak wiadomo, owoce są bardzo bogatym źródłem witamin i dobrze…

Czytaj więcej
Pączki

Pączek – rodzaje i przepisy

Pączek to wyrób cukierniczy z ciasta drożdżowego, zwykle z nadzieniem.…

Czytaj więcej
Układ rozrodczy kobiet

Żeński układ rozrodczy

Rola żeńskiego układu rozrodczego jest dwojaka. Jajniki wytwarzają komórki jajowe…

Czytaj więcej