Piękny biały uśmiech

Posiadanie pięknych, białych zębów jest marzeniem mnóstwa ludzi, jednak niewielu może poszczycić się uśmiechem gwiazdy filmowej. Panuje bowiem mylne przekonanie, że wybielenie zębów to lata wyrzeczeń i niebagatelne kwoty pieniędzy, pozostawione w gabinecie dentysty.Istnieje jednak kilka prostych, domowych sposobów, które mogą sprawić, że zęby zabłysną idealną bielą.

Kwasek cytrynowy i soda oczyszczona

Nie jest to urywek tekstu, wyciągnięty z książki kucharskiej, lecz prosty, sprawdzony sposób na szybkie rozjaśnienie zębów. Wymarzone efekty można uzyskać nawet po upływie kilku dni. W tym celu należy skropić szczoteczkę do zębów sokiem z cytryny i posypać odrobiną sody oczyszczonej. Tak powstałym preparatem myjemy zęby raz dziennie, by po upływie zaledwie kilku dni cieszyć się jaśniejszym uśmiechem.

Należy jednak pamiętać, że wszystko ma swoje plusy i minusy – po takim zabiegu zęby mogą przez jakiś czas wykazywać nadwrażliwość na zbyt zimne lub gorące jedzenie i napoje. Nie wolno również szczotkować zębów częściej niż raz dziennie i dłużej niż 3 minuty, gdyż można w ten sposób uszkodzić szkliwo.

Spalone pieczywo

Ta metoda może wydawać się nieco dziwna, lecz przynosi zaskakujące efekty. Spalone, pokruszone grzanki mieszamy z odrobiną proszku do pieczenia i oleju. Tak powstałą, może niezbyt apetyczną, ale skuteczną papkę używamy jak pasty do zębów. Można jednak obyć się bez takich mieszanek i kupić w aptece gotowy, sproszkowany węgiel.

Truskawki

Kolejnym domowym i o wiele „smaczniejszym” sposobem na wybielenie zębów jest masowanie ich rozgniecionymi truskawkami. Oprócz właściwości wybielających owoce te dobrze czyszczą zęby i zapobiegają osadzaniu się na nich kamienia. Ponadto, zawarty w nich wapń i fosfor wzmacniają zęby.

Pomarańcze

Inną, apetyczną metodą na usuwanie przebarwień z zębów jest mycie ich pastą z pomarańczy, którą łatwo można przygotować domowym sposobem. W tym celu należy utrzeć skórkę pomarańczową, sodę spożywczą i sól, tak, aby powstał drobny proszek.

Czytaj również:  Sprawdzone sposoby na zmęczone nogi

Następnie przetrzymujemy go w szczelnym, hermetycznym pojemniku. Bardzo ważne jest, by przed użyciem proszek był suchy. Do łyżeczki od herbaty (lub nawet mniej) proszku dodajemy kroplę wody utlenionej. Mieszamy to wilgotną szczoteczką do zębów i tak powstała pasta jest już gotowa do użycia.

Wybielające pasty do zębów

Sposoby, przedstawione powyżej, są sprawdzone od lat, gdyż były używane w czasach, gdy pasty do zębów nie były ogólnodostępne. Trzeba jednak wiedzieć, że szorując zęby takimi domowymi mieszankami łatwo możemy uszkodzić szkliwo i podrażnić dziąsła, a żyjemy w czasach, w których na rynku jest mnóstwo past do zębów i innych środków, takich jak paski, żele, czy gumy, które również pozwalają nam szybko i skutecznie wybielić zęby, jednocześnie chroniąc ich delikatną powłokę.

Wiele z tych środków posiada w swoim składzie specyfiki, sprawdzone przez nasze babcie, jednak ich stężenie jest zupełnie bezpieczne dla naszego uśmiechu.

Fot. Pixabay.com