Sposoby na spuchnięte powieki

Przy współczesnym trybie życia na ogół rzadko kiedy mamy szansę porządnie się wyspać. A brak snu zazwyczaj owocuje opuchliznami na powiekach. Istnieją jednak bardzo proste sposoby na spuchnięte powieki, które musisz koniecznie poznać.

Higiena pracy przy komputerze

Długotrwałe wpatrywanie się w monitor sprzyja puchnięciu powiek. Pracując przy komputerze trzeba więc od czasu do czasu dać odpocząć swoim oczom. Co kilkanaście minut odwróć wzrok od komputera i zapatrz się w dal. Można też zapuścić do oczu specjalne, ochronne kropelki, a także przyłożyć do powiek chłodne, wilgotne waciki. Jeżeli będziesz tak postępować, uchronisz oczy przed przemęczeniem.

Zapobieganie

Jeżeli już wiesz, że masz skłonności do puchnięcia powiek, lepiej zapobiec temu już wcześniej, wieczorem, przed pójściem spać. Nie myj twarzy zbyt ciepłą wodą. Warto też zainwestować w specjalną, żelową opaskę na oczy, którą przechowuje się w lodówce. Taki kompres, założony przed pójściem spać wspaniale Cię zrelaksuje, a także zadba o zdrowie powiek.

Herbata

Dobrym sposobem na spuchnięte powieki jest przemywanie oczu wacikiem, nasączonym naparem z herbaty. Trzeba jednak pamiętać, że ma to być zwykła, czarna lub zielona herbata, a nie aromatyzowana lub smakowa. Dobre efekty przynosi też okład z rumianku, lipy lub szałwii.

Lód

Zbawienne efekty przynoszą okłady z lodu. Nie można jednak przykładać kostek lodu bezpośrednio do skóry powiek, bo jest ona zbyt delikatna. Lepiej zawinąć kostki lodu w gazę i tak przygotowanym zawiniątkiem wykonywać delikatny masaż okolic oczu. Zamiast lodu możemy wykorzystać też łyżeczki od herbaty, są one idealnie wyprofilowane. Wystarczy włożyć je na kilka chwil do zamrażarki. Trzeba jednak zabezpieczyć powieki kremem, by zapobiec przyklejeniu się lodowatego metalu do skóry.

Czytaj również:  Słuchaj się włosa

Obraz Anemone123 z Pixabay

Polecane

Sposoby na odmładzanie skóry

Skuteczne sposoby na odmłodzenie skóry

Upływający czas bezlitośnie odbija się na naszej skórze, uwidaczniając zmarszczki…

Czytaj więcej
kobieta w burgundowych paznokciach trzymająca kubek z herbatą

Jaki kolor paznokci na jesień 2023?

Modne kolory paznokci na jesień to głównie ciemne barwy. To…

Czytaj więcej
regeneracja sprzętu

Oszczędzanie przez regeneracje

Konkurencja w branży gastronomicznej jest ogromna, co wymusza na przedsiębiorcach…

Czytaj więcej
Grzybica pochwy - wstydliwa kobieca przypadłość

Grzybica pochwy – wstydliwa kobieca przypadłość

Wiele osób każdego dnia zgłasza się do swoich ginekologów z…

Czytaj więcej
Sauna

4 sposoby na oczyszczanie skóry

Usuwanie zanieczyszczeń ze skóry jest podstawą jej właściwej pielęgnacji. Tylko…

Czytaj więcej