Site Loader
fast foody a otyłość

Przeczytaj, kim jest najgrubszy człowiek świata, jak wygrał z chorobą, a także na czym polega leczenie otyłości olbrzymiej.

Historię najgrubszego człowieka na świecie śledziły z zapartym tchem miliony. Gdy miał 17 lat ważył aż… 610 kg. Połowę nadwagi stracił w kilka lat, by wstać pierwszy raz w życiu, gdy miał lat 21.

Kim jest najgrubszy człowiek świata i jak pokonał otyłość olbrzymią?

Za najgrubszą osobę na świecie powszechnie przyjmuje się Saudyjczyka. Jest to Khaled Al Shaeri. Ważył aż 610 kg w 2013 roku i nie mógł nawet wstać czy chodzić ani tym bardziej zrobić cokolwiek samodzielnie. Mógł jedynie marzyć, by wyjść z domu, zagrać w piłkę czy spotkać miłość życia. Jak w ogóle doszedł do takiej wagi? Nie był to efekt choroby, a słabości i uwielbienia do fast foodów i ciast z kremem z dodatkiem bitej śmietany i lukru.

Co ciekawe, przetransportowanie go do kliniki leczącej otyłość oraz terapię odchudzającą opłacił mu wtedy król Arabii Saudyjskiej, Abdullah. Specjalnie dla niego stworzono też wyjątkowe łóżko, które przyleciało dla niego ze Stanów Zjednoczonych. By go wydostać, należało zburzyć część ściany mieszkania Khaleda. Dopiero wtedy przewieziono pacjenta karetką na lotnisko. Podczas całej tej operacji użyto nawet dźwigu, podnośnika i wózka widłowego, by umożliwić mu wyjście z domu i transport.

Khaled otrzymał ogromną szansę i wykorzystał ją – w 2017 roku ważył już 68 kg. Wiele osób cierpi jednak na otyłość oraz otyłość olbrzymią i bez wsparcia specjalistów nie dadzą rady zrzucić setek kilogramów. Przede wszystkim początek leczenia to operacja bariatryczna. Tak zaawansowana otyłość często wymaga interwencji chirurgicznej.

fot. Joenomias / Pixabay

Polecane

trampolina

Jumping fitness coraz modniejszy

Jumping fitness to spora dawka zabawy – pozwala rozładować stres...

Czytaj więcej
Peeling ust

Peeling ust – domowe sposoby na idealne usta

Skóra na ustach jest niezwykle wrażliwa i delikatna, dlatego wymaga...

Czytaj więcej
Jak zachować matową twarz

Jak zachować matową twarz – praktyczny poradnik

Nawet, jeśli nie masz tłustej cery, na pewno zdarza się,...

Czytaj więcej

Niepłodność kobieca

Aby doszło do zapłodnienia, narząd rodny powinien być prawidłowo zbudowany...

Czytaj więcej
Atrakcyjna kobieta

Jak wyglądać kobieco i atrakcyjnie? – poznaj sprawdzone sposoby

Wcale nie trzeba nosić niebotycznych szpilek, ultrakrótkich spódniczek i dekoltów...

Czytaj więcej