Site Loader
Sposoby na piękne brwi

Mówi się, że brwi są obramowaniem dla oczu. Za pomocą kilku prostych metod na makijaż brwi możemy sprawić, by nasze „ramki” wyglądały pięknie i efektownie, a dodatkowo odejmowały lat.

Regulacja brwi

Żaden makijaż nie poprawi wyglądu zbyt krzaczastych, lub za mocno wydepilowanych brwi. Dlatego zanim przystąpimy do makijażu, trzeba brwi wyregulować samodzielnie, lub skorzystać z pomocy kosmetyczki, co będzie najlepszym rozwiązaniem, jeżeli robimy to pierwszy raz.

Podkreślenie brwi kredką

Jeżeli zdarzy się nam wypadek przy regulacji, lub po prostu chcemy podkreślić kształt i kolor brwi, najlepszym wyborem będzie kredka. Należy dobrać taką, by była odpowiednia dla naszej oprawy oczu. Osoby o jasnej oprawie na pewno nie powinny używać czarnej kredki. Najbardziej naturalny efekt dają brązy lub szarości. Brwi zaczesujemy w dół, a następnie dobrze zatemperowaną kredką trzeba narysować kilka kreseczek z dołu do góry pomiędzy włoskami. Potem można już zaczesać włoski do góry – i gotowe. Należy jednak pamiętać, by nie wychodzić za „kontury” brwi. Zbyt gruba kreska sprawia, że makijaż brwi wygląda bardzo nienaturalnie.

Czesanie brwi

Nie tylko włosy, które mamy na głowie należy odpowiednio uczesać, by wyglądały dobrze. Czasem odpowiedni sposób uczesania brwi pomoże odjąć nam lat. Brwi czesze się specjalnymi grzebykami lub szczoteczkami, można też w tym celu użyć zwykłego grzebienia o bardzo drobnych ząbkach. Włoski zaczesujemy zawsze do góry. Jeśli zrobimy to odpowiednio, twarz będzie wyglądała młodziej i pogodniej.

Utrwalanie

Jeżeli zależy nam na utrwaleniu kształtu naszych brwi, możemy zainwestować kilka złotych w odpowiedni żel lub odżywkę. Takie preparaty mają za zadanie nie tylko utrwalić efekt, ale także odżywić i wzmocnić włoski. 

Henna

Jeśli chcemy osiągnąć bardziej trwały efekt koloryzacji brwi, możemy spróbować pofarbować je henną. Zaoszczędzimy w ten sposób czas, potrzebny na codzienny makijaż brwi. Za pierwszym razem lepiej skorzystać z pomocy kosmetyczki. Można też spróbować pofarbować je samodzielnie, jednak potrzeba wprawy, by efekt wyszedł idealnie. Dobrze nałożona henna utrzymuje się nawet do 6 tygodni.

Czytaj również:  Peeling ust - domowe sposoby na idealne usta

Makijaż permanentny brwi

Bardzo długotrwały efekt daje nam makijaż permanentny. Jest to rodzaj tatuażu, który wykonuje się jednak środkami ziołowymi, a nie chemicznymi i wprowadza się je płycej, niż w przypadku tradycyjnego tatuażu. Taki rodzaj makijażu brwi daje nam możliwość poprawy defektów brwi i uwalnia od konieczności codziennego makijażu. Trzeba jednak liczyć się z kosztami, jeśli zależy nam na naturalnym i trwałym rezultacie.

Obraz Bruno /Germany z Pixabay

Polecane

Zima a zdrowie

Zalety zimowej pory

Mało osób lubi zimę, gdy dzień krótki, szybko zapada zmierzch,...

Czytaj więcej
Skrobia modyfikowana

Skrobia modyfikowana – groźna czy nie?

Złowieszczo brzmiąca nazwa wystarczy by wystraszyć niejednego śmiałka, skrobia modyfikowana...

Czytaj więcej
Piękny biały uśmiech

Sprawdzone sposoby na wybielanie zębów w domu

Posiadanie pięknych, białych zębów jest marzeniem mnóstwa ludzi, jednak niewielu...

Czytaj więcej
Manu na jesień i zimę

Menu na jesień i zimę

Co warto wprowadzić do diety jesienią? Pora lekkich posiłków już...

Czytaj więcej
Jak dbać o paznokcie akrylowe

Pielęgnacja paznokci akrylowych – jak o nie dbać?

Paznokcie akrylowe można nałożyć samodzielnie, albo skorzystać z pomocy profesjonalnej...

Czytaj więcej