Suplementy odchudzające

Według ostatnich amerykańskich statystyk coraz większa grupa mężczyzn i kobiet stara się obniżyć swoją masę ciała. Często odchudzanie staje się obsesyjne, a kolejne próby bezskuteczne. Wiele osób, chwyta się ostatnie deski ratunku – suplementów odchudzających. Oczywiście nie jest to odpowiedni kierunek ratowania swojego ciała przed nadwagą lub otyłością.

W teorii odchudzanie jest bardzo proste – trzeba zużywać więcej energii niż jej sobie dostarczamy. Tyle z teorii bo jak sami wiecie, nie jest to najprostsza sprawa, a nadmiar niepożytkowanej energii odkłada się w postaci wałeczków tłuszczu. Każdy z nas musi zdać sobie sprawę, że nie tyje się w ciągu tygodnia. Pozwalając sobie czasem na większą ilość energii w diecie, nie zaszkodzimy sobie, jeżeli będą to jednorazowe sytuacje . Problem pojawia się po kilku lub kilkunastu latach gromadzenia nadmiernej ilości kalorii, których nie da się zgubić w dwa tygodnie.

Nie da się schudnąć szybko i zdrowo!

Najlepszym sposobem jest oczywiście utrzymanie stałej masy ciała, odżywiając się odpowiednio i pamiętając o aktywności fizycznej. Osoby, którym ta sztuka się nie udała, muszą być świadome tego, że preparaty odchudzające nie pozwolą, w krótkim czasie osiągnąć wymarzonej sylwetki. Stosując je stajecie się łatwym łupem dla producentów „rewolucyjnych” suplementów. Niestety wchodząc do wielu aptek i sklepów widzimy coraz to nowsze tabletki, napoje, herbatki, zioła i innego rodzaju środki odchudzające, na które wielu wydaje swoje ciężko zarobione pieniądze.

Oczywiście, może się zdarzyć, że w skrajnych przypadkach, zastosowanie odpowiedniego suplementu będzie konieczne, ale taką decyzję powinien podjąć wykwalifikowany dietetyk lub kompetentny lekarz. Każda inna osoba powinna trzymać się od tego typu leków jak najdalej. Problemem jest to, że w naszym kraju, dostęp do tego typu 'specyfików’ jest zbyt łatwy. Takie są niestety prawa rynku, a producenci bogacą się na nieświadomości i naiwności konsumentów.

Czytaj również:  Kwaśna terapia - co powinnaś o niej wiedzieć?

Twoja broń to silna wola w połączeniu z sumiennością i determinacją

Nie dajcie nabrać się na reklamy i obietnice na ulotkach i pudełkach. Suplementy nie wykonają za nas pracy i nie spalą za nas zbędnych kilogramów. Nie ma cudownej tabletki, która nas odchudzi. Nawet jeśli już uda jej się uwolnić kwasy tłuszczowe z adipocytów (komórek tłuszczowych) do krwi, to muszą jeszcze zostać przekształcone w energię (nie mówię tu o energii potrzebnej do zmiany programu na pilocie). Najlepszym sposobem jest silna wola i determinacja. Dokładając do tego podstawowe zasady dietetyki, które każdego dnia wam przybliżamy i aktywność fizyczną zdziałacie więcej niż tabletki, które sieją spustoszenie nie tylko w portfelu ale i w organizmie – utrata wody, beztłuszczowej masy ciała (miedzy innymi mięśni), spadek tempa metabolizmu, efekt jo jo, nadmierna termogeneza i wiele innych skutków ubocznych, o których nie przeczytacie na ulotkach suplementów odchudzających.

Chcemy wam przypomnieć i uzmysłowić wam, że tylko Wy sami możecie przezwyciężyć nadwagę i otyłość. Początki są naturalnie trudne, ale z czasem będzie wam coraz łatwiej, a widoczne efekty dadzą wam motywacje do dalszego działania. A kiedy uda się osiągnąć cel, należy pilnować się i utrzymać masę ciała na jednakowym poziomie. A nowy, zdrowy styl życia powinien towarzyszyć wam już zawsze. Powodzenia.

Fot. Pixabay.com