Sposoby na chrapanie

Chrapanie jest dość uciążliwą dolegliwością, nie tyle dla chrapiącego, co dla osoby, która jest skazana na słuchanie tych nieprzyjemnych dla ucha dźwięków. Więc śpij i daj spać innym, a to dzięki poznaniu kilku prostych sposobów na zwalczenie chrapania.

Przygotuj sypialnię

Bardzo ważną sprawą jest odpowiednie przygotowanie sypialni, zanim pójdziesz spać. Zadbaj więc o porządne przewietrzenie pokoju, czystą, świeżą pościel, spokojną atmosferę.

Poduszka

Twoja poduszka powinna leżeć albo wysoko, albo zupełnie na płasko. Ogranicza to możliwość chrapania.

Przegroda nosowa

Jedną z przyczyn przykrej dolegliwości, jaką jest chrapanie, może być skrzywienie przegrody nosowej. Leżenie na boku, które w niektórych przypadkach pomaga, w tym przypadku zupełnie odetnie dopływ powietrza do organizmu. Jeżeli wiesz, że to właśnie skrzywiona przegroda nosowa jest Twoim problemem, warto porozmawiać z lekarzem i udać się na zabieg chirurgiczny.

Dieta

Również odpowiednia dieta ma wpływ na to, czy ktoś chrapie, czy nie. Osoba chrapiąca powinna kontrolować swoją wagę i utrzymywać ją w określonej granicy. Lepiej zrezygnować z ciężkostrawnych posiłków przed snem, lekką kolację można zjeść najpóźniej na 2 godziny przed pójściem spać.

Mleko

Starym, babcinym sposobem na chrapanie jest wypicie szklanki gorącego mleka zaraz przed snem. Przestaniesz dzięki temu chrapać, lub przynajmniej chrapanie zostanie nieco złagodzone.

Laryngolog

Jeśli wszystkie domowe metody zawiodą, warto udać się na wizytę do laryngologa. Pomoże on ustalić, co jest przyczyną chrapania i ustali, co należy zrobić, by je zwalczyć.

Zdjęcie autorstwa Daria Shevtsova z Pexels

Polecane

nowoczesne i dobrze oświetlone domowe biuro, które może służyć jako inspiracja do organizacji własnej przestrzeni pracy. Pokazuje, jak można połączyć ergonomiczne meble, komfort i elementy personalizacji, aby stworzyć przestrzeń zarówno funkcjonalną, jak i przyjemną dla oka.

Jak zorganizować przestrzeń pracy w domu? – ergonomia i efektywność

W dobie pracy zdalnej, organizacja przestrzeni pracy w domu stała…

Czytaj więcej
Sekrety pięknego ciała

Sekrety pięknego wyglądu twarzy i ciała

Naprawdę niewiele trzeba, by móc cieszyć się swoim atrakcyjnym wyglądem.…

Czytaj więcej
Niebezpieczne napoje energetyczne

Niebezpieczne energetyki

Można je kupić wszędzie i bez ograniczeń. Nie dajmy się…

Czytaj więcej
Co to są kalorie?

Co to są kalorie?

Liczymy je, staramy się ograniczyć ich ilość, ale nie zastanawiamy…

Czytaj więcej
Makijaż na lato

Makijaż na lato 2021

Lato jest okresem, w którym odpoczywamy nie tylko my, ale…

Czytaj więcej