Sposoby na piękne brwi

Mówi się, że brwi są obramowaniem dla oczu. Za pomocą kilku prostych metod na makijaż brwi możemy sprawić, by nasze „ramki” wyglądały pięknie i efektownie, a dodatkowo odejmowały lat.

Regulacja brwi

Żaden makijaż nie poprawi wyglądu zbyt krzaczastych, lub za mocno wydepilowanych brwi. Dlatego zanim przystąpimy do makijażu, trzeba brwi wyregulować samodzielnie, lub skorzystać z pomocy kosmetyczki, co będzie najlepszym rozwiązaniem, jeżeli robimy to pierwszy raz.

Podkreślenie brwi kredką

Jeżeli zdarzy się nam wypadek przy regulacji, lub po prostu chcemy podkreślić kształt i kolor brwi, najlepszym wyborem będzie kredka. Należy dobrać taką, by była odpowiednia dla naszej oprawy oczu. Osoby o jasnej oprawie na pewno nie powinny używać czarnej kredki. Najbardziej naturalny efekt dają brązy lub szarości. Brwi zaczesujemy w dół, a następnie dobrze zatemperowaną kredką trzeba narysować kilka kreseczek z dołu do góry pomiędzy włoskami. Potem można już zaczesać włoski do góry – i gotowe. Należy jednak pamiętać, by nie wychodzić za „kontury” brwi. Zbyt gruba kreska sprawia, że makijaż brwi wygląda bardzo nienaturalnie.

Czesanie brwi

Nie tylko włosy, które mamy na głowie należy odpowiednio uczesać, by wyglądały dobrze. Czasem odpowiedni sposób uczesania brwi pomoże odjąć nam lat. Brwi czesze się specjalnymi grzebykami lub szczoteczkami, można też w tym celu użyć zwykłego grzebienia o bardzo drobnych ząbkach. Włoski zaczesujemy zawsze do góry. Jeśli zrobimy to odpowiednio, twarz będzie wyglądała młodziej i pogodniej.

Utrwalanie

Jeżeli zależy nam na utrwaleniu kształtu naszych brwi, możemy zainwestować kilka złotych w odpowiedni żel lub odżywkę. Takie preparaty mają za zadanie nie tylko utrwalić efekt, ale także odżywić i wzmocnić włoski. 

Czytaj również:  Mezoterapia - na czym polega i czy jest skuteczna?

Henna

Jeśli chcemy osiągnąć bardziej trwały efekt koloryzacji brwi, możemy spróbować pofarbować je henną. Zaoszczędzimy w ten sposób czas, potrzebny na codzienny makijaż brwi. Za pierwszym razem lepiej skorzystać z pomocy kosmetyczki. Można też spróbować pofarbować je samodzielnie, jednak potrzeba wprawy, by efekt wyszedł idealnie. Dobrze nałożona henna utrzymuje się nawet do 6 tygodni.

Makijaż permanentny brwi

Bardzo długotrwały efekt daje nam makijaż permanentny. Jest to rodzaj tatuażu, który wykonuje się jednak środkami ziołowymi, a nie chemicznymi i wprowadza się je płycej, niż w przypadku tradycyjnego tatuażu. Taki rodzaj makijażu brwi daje nam możliwość poprawy defektów brwi i uwalnia od konieczności codziennego makijażu. Trzeba jednak liczyć się z kosztami, jeśli zależy nam na naturalnym i trwałym rezultacie.

Obraz Bruno /Germany z Pixabay

Polecane

Słodzona kawa

Słodzona kawa poprawia pamięć

Dobra wiadomość dla osób, które nie potrafią odmówić sobie kawy…

Czytaj więcej
Historia cytologii - wymaz z pochwy

Historia cytologii – w jakim celu pobiera się wymaz z pochwy

W roku 1928 George Nicolas Papanicolaou, uznawany obecnie za ojca…

Czytaj więcej
Banan na poprawę humoru

Banan na poprawę humoru!

Ten żółty owoc jest naturalną, pełną węglowodanów przekąską która daje…

Czytaj więcej
butelki z alkoholem w misce z lodem

Terapia uzależnień Wrocław – Rola zwierząt w procesie leczenia i rehabilitacji

W Wrocławiu, podobnie jak w wielu innych miejscach na świecie,…

Czytaj więcej
Dziewczynka na mikro hulajnodze

Jak jazda hulajnogą wpływa na samopoczucie dziecka?

Trudno przecenić pozytywny wpływ hulajnogi na rozwój fizyczny Twojego dziecka.…

Czytaj więcej