Prawidłowo pomalowane rzęsy

Wbrew pozorom, malowanie rzęs wcale nie jest takie proste. Tylko poznając odpowiednią technikę nakładania tego kosmetyku, będziesz mogła pochwalić się długą i gęstą firanką rzęs, która będzie wspaniałą ozdobą Twoich oczu. Dowiedz się więc krok po kroku, jak malować rzęsy, by efekty były naprawdę zdumiewające.

Maluj rzęsy od nasady

Staraj się malować rzęsy od ich nasady, uważając jednak, by nie wsadzić sobie szczoteczki do oka. Możesz pomóc sobie, podciągając powiekę palcem w kierunku skroni.

Nakładaj tusz dokładnie

Postaraj się, by pokryć tuszem każdą rzęsę, szczególnie, jeśli mają one jasny kolor. Najlepszym sposobem na dokładne malowanie rzęs jest prowadzenie szczoteczki ruchami zygzakowatymi, tuż przy nasadzie. Dolne rzęsy maluj, trzymając szczoteczkę pionowo, tak, by nie ubrudzić skóry.

Nie sklejaj rzęs

Na sklejanie się rzęs wpływa nie tylko kiepska jakość wybranego przez nas tuszu do rzęs, ale także technika malowania. Nieestetycznego efektu unikniesz, jeśli podczas tuszowania będziesz obracać szczoteczkę wokół jej osi. Jeżeli już jednak rzęsy się skleiły, przeczesz je specjalnym grzebyczkiem, lub suchą szczoteczką od tuszu.

Podkręć rzęsy

Pewnie nieraz zauważyłaś, że często po podkręceniu rzęs zalotką i nałożeniu tuszu, rzęsy na powrót nieco prostują się pod ciężarem kosmetyku. Natomiast używanie zalotki po pomalowaniu rzęs może je posklejać lub nawet połamać. Istnieje jednak prosty trik na podkręcenie rzęs po ich wytuszowaniu. Weź suchą szczoteczkę od tuszu do rzęs i czesz nią końcówki rzęs do góry, jeszcze przed wyschnięciem tuszu.

Podkreślenie efektu

Jeśli zależy Ci na mocnej i gęstej firance rzęs, po ich pomalowaniu nałóż drugą warstwę kosmetyku. Zrób to jeszcze zanim pierwsza warstwa wyschnie, ale nie zaraz po jej nałożeniu.

Czytaj również:  Leki a słońce

Obraz PublicDomainPictures z Pixabay

Polecane

mięśnie Kegla

Trenujemy mięśnie dna miednicy

Ćwiczenia na mięśnie Kegla nie cieszą się tak dużą popularnością…

Czytaj więcej
Sposoby na poprawę urody

Skuteczne sposoby na poprawę urody

My – kobiety mamy to szczęście, że wiele niedoskonałości możemy…

Czytaj więcej
Jak zwiększyć objętość włosów

Jak zwiększyć objętość włosów? – sprawdzone sposoby

Każdej z nas marzą się piękne, gęste i puszyste włosy.…

Czytaj więcej
dieta na cukrzycę

Poznaj wczesne objawy cukrzycy – postaw na profilaktykę

Cukrzyca to bardzo groźna i podstępna choroba, a jej objawy…

Czytaj więcej
Dojazd do pracy rowerem

Dlaczego warto dojeżdżać do pracy rowerem?

Dojazdu do pracy nie musi być bezproduktywny. Warto wsiąść na…

Czytaj więcej