Marzenie o wiecznej młodości towarzyszą nam chyba od zarania dziejów. Znalezienie złotego środka okazuje się jednak do tej pory niemożliwe – można jednak przedłużyć młodość, m.in. stosując zabiegi pielęgnacyjne na skórę.
Procesy starzenia się skóry rozpoczyna się już ok. 25 roku życia, dlatego należy jak najwcześniej zadbać o codzienną pielęgnację, a także zacząć stosować wybrane produkty i zabiegi. Dobrym pomysłem jest też wsparcie skóry od wewnątrz – oto korzyści płynące z zastosowania mezoterapii.
Czym jest mezoterapia?
Zabieg ten zdobywa coraz większą popularność – polega na wprowadzaniu cennych substancji odżywczych bezpośrednio do skóry. Dzięki nim tkanka ma możliwość regeneracji, skóra staje się gładka, elastyczna i jędrna, a także dobrze nawilżona. Zwykle podawane są takie składniki, jak m.in. kwas hialuronowy, witaminy A, C, E, B5, aminokwasy, a także minerały, np. potas, magnez, cynk, wapń, koenzymy, sód, kwasy nukleinowe itd.
Jakie korzyści daje mezoterapia?
Doskonale odżywiają i nawilżają skórę, poprawiają jej ogólną kondycję i jędrność, łagodzą podrażnienia i stany zapalne, wspomagają produkcję kolagenu, wzmacniają naczynia krwionośne, chronią przed utratą wody i przedwczesnym starzeniem.
Rodzaje mezoterapii
Mezoterapia igłowa. Wyróżniamy mezoterapię igłową, która polega na wprowadzaniu koktajlu odżywczego do skóry poprzez wykonanie zastrzyku. Podobną metodą jest mezoterapia osoczem, która to z kolei polega na wstrzykiwaniu odpowiednio przygotowanego osocza pozyskanego z krwi pacjenta. Mezoterapię mikroigłową wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w zestaw igieł, które m.in. pobudzają tkanki do produkcji kolagenu i elastyny.
Mezoterapia bezigłowa.
Alternatywą jest zaś mezoterapia bezigłowa, podczas której dostarczenie składników odżywczych w głąb skóry jest możliwe dzięki elektroporacji. Inne jej odmiany to sonoforeza – wykorzystywane są ultradźwięki, jonoforeza – ma ona inny skład wykorzystywanych preparatów, poza tym działa też elektroleczniczo.
Fot. Pixabay.com