Jesienne odchudzanie

Co prawda mamy dopiero jesień, lecz wiele pań to właśnie teraz zaczyna się zastanawiać, co zrobić, aby w przyszłe wakacje ich ciało wyglądało lepiej niż teraz. Niektóre panie przesadnie, myśląc, że źle wyglądają, a niektóre faktycznie, mają, nad czym pracować, a jeśli chcą do wakacji zdążyć, to najwyższa pora zabrać się za siebie. Oczywiście, pierwsze, co w większości przypadków przychodzi do głowy, to zastosowanie diety. Jednak, panie, które tylko na diety postawią, szybko zorientują się, że niestety, niewiele to im da. Bo nawet, jeśli uda im się w końcu zrzucić niechciane kilogramy to ich ciało nie będzie jędrne, ładnie wyglądające, a po za tym, jak zrezygnują z diety, kilogramy pewnie szybko pojawią się znowu.

W tym artykule przeczytasz

Nie tylko dieta

Także, sama dieta nie jest rozsądnym wyborem. Niestety, czy się to panią podoba, czy też nie, jeśli chcą poprawić wygląd swoich ciał, muszą być przede wszystkim bardziej aktywne. Gdy pragniemy zrzucić zbędne kilogramy, trzeba ćwiczeń aerobowych. Tutaj kłaniają się między innymi: bieganie, pływanie, skakanie na skakance, jazda na rowerze, w warunkach siłowni na pewno stepery, rowerki, orbitreki, bieżnie. To dzięki ćwiczeniom tego typu mamy możliwość spalania tkanki tłuszczowej, czyli pomniejszania wagi.  Bez nich na pewno efektu nie osiągniemy, a na pewno nie taki, jakiego byśmy oczekiwały.

Kolejna sprawa to ujędrnienie ciała i zbudowanie masy mięśniowej. Tak zgadza się, kobiety także powinny ćwiczyć masę mięśniową. Tutaj kłaniają się tak zwane ćwiczenia siłowe. W ich skład wchodzą różnorodne ćwiczenia z ciężarkami, oraz ćwiczenia, w których wykorzystujemy masę swojego ciała. Gdy chodzimy na siłownię, maszyn, które w tego typu ćwiczeniach nam pomogą znajdziemy całkiem sporo. Dzięki tego typu ćwiczeniom wyrzeźbimy bardzo ładnie nasze ciało. A jak jedne ćwiczenia z drugimi najlepiej połączyć. Wiele zależy od tego, co chcemy osiągnąć. Ćwiczenia siłowe wystarczy wykonywać dwa, do trzech razy w tygodniu. W wypadku kobiet wystarczy to, aby wyglądać dobrze, a nie mieć masy mięśniowej rozbudowanej nazbyt mocno.

Czytaj również:  Co kupować, aby nie chorować?

Jakie ćwiczenia

Jeśli chodzi o ćwiczenia aerobowe. Tutaj sporo zależy od tego ile na wadze chcemy stracić, czy w ogóle chcemy. Gdy utraty ma nie być, bądź ma być niewielka, wystarczy, że przed ćwiczeniami siłowymi poświęcimy ok. godziny na aeroby. Czym strata ma być większa, tym więcej aerobów musimy wprowadzać. Jeśli nasza waga ma zlecieć całkiem sporo, pięć dni z aerobami w tygodniu będzie wręcz koniecznością.

Na początku wspominaliśmy o diecie. I tu jest dobry moment, żeby powiedzieć, że jeśli do tych wszystkich ćwiczeń dodamy dietę, albo choćby rozsądne odżywianie się, efekty na pewno będą zadowalające. A co za tym idzie, jeśli nasze wysiłki zaczniemy właśnie teraz, to do przyszłych wakacji stracimy na pewno zbędne kilogramy, a nasze ciało ładnie ukształtujemy. To oznacza nic innego jak wspaniały wygląd i świetne samopoczucie. Zatem, taki zimowy plan na pewno warto wprowadzić w swoje życie, nawet, gdy do stracenia nie mamy nazbyt dużej ilości kilogramów.

Fot. Pixabay.com

Polecane

gabinet dietetyczny

Eksperci podpowiadają, jak założyć gabinet dietetyczny

Aby założyć gabinet dietetyczny, musisz określić usługi, które będziesz świadczyć,…

Czytaj więcej
Dbanie o całe ciało

Zadbaj o siebie od stóp do głów

Patrząc na skórę, dostrzegasz , że w niektórych miejscach jest…

Czytaj więcej
Odciski

Odciski a modzele – jaka jest różnica?

Modzele i odciski to nieestetyczne zmiany na stopach, które wymagają…

Czytaj więcej
Dieta 2000 kalorii

Dieta 2000 kalorii

Przeglądając fora internetowe czy robiąc wywiad wśród znajomych często spotykasz…

Czytaj więcej
Dieta dla piersi

Dieta w ochronie piersi

Nawet jeśli jesteś w grupie zwiększonego ryzyka  choroby nowotworowej, dzięki…

Czytaj więcej