drogeria

W każdej pracy obowiązuje określony dress – code. Dotyczy on nie tylko ubioru, jaki obowiązuje w naszym miejscu pracy, ale także makijażu. W tym wypadku panuje zasada im mniej, tym lepiej. Nie oznacza to jednak, że powinnyśmy w ogóle rezygnować z używania kosmetyków. Wystarczy poznać kilka prostych sposobów na makijaż do pracy, który doda nam dyskretnego, eleganckiego wyglądu.

Nieskazitelna cera

Świeża, pozbawiona niedoskonałości cera jest naszą wizytówką. Dobrze jest więc użyć lekkiego kryjącego podkładu, a jeżeli nasza skóra ma poszarzały koloryt lub przebarwienia. Należy unikać podkładów rozświetlających, najlepszy będzie matowy. Żeby skóra nie błyszczała, można lekko przyprószyć twarz sypkim pudrem. Trzeba też aplikować podkład ostrożnie i nie przesadzać z ilością, absolutnie nie można dopuścić, by na twarzy powstała sztuczna, nieestetyczna maska. Jeżeli uważamy, że nie mamy kłopotów cerą, wystarczy użyć kremu tonującego, ewentualne sińce pod oczami można zamaskować korektorem.

Oczy

Starannie wytuszowane rzęsy są podstawą, jeśli chodzi o makijaż do pracy. Można już w zasadzie na tym poprzestać, a kobiety, lubiące podkreślać oczy powinny unikać sztuczności. Trzeba więc zamienić eyeliner na kredkę, a ciemne lub intensywne cienie zastąpić neutralnymi beżami lub różami. Należy też pamiętać, by cienie nie zawierały połyskujących drobinek, takie kosmetyki lepiej zarezerwować na wieczór.

Usta

Jeśli chodzi o makijaż ust, najlepszym pomysłem będzie użycie szminki lub błyszczyka, w odcieniu zbliżonym do naturalnego koloru warg. Dobrym pomysłem będą też odcienie beżu i różu. Błyszczyk powinien pozostawiać delikatny, satynowy połysk. Te z mieniącymi się w świetle drobinkami, lub intensywnie „mokre” są idealne na wieczór, a nie do pracy.

Fot. Pixabay.com