pielęgnacja cery jesienią

Pielęgnacja skóry jesienią jest dość wymagająca, bo wtedy często walczymy z przesuszeniem skóry, przebarwieniami posłonecznymi oraz wypryskami. Częste opalanie latem na plaży nie wpływają dobrze na wygląd cery jesienną porą.

Jak powszechnie wiadomo, opalanie nie wpływa korzystnie na naszą skórę. Dodaje jej ładnego wyglądu i kolorytu, ale też ją wysusza i prowadzi do przebarwień. Gdy naskórek zaczyna się złuszczać, na skórze pojawiają się różne mankamenty. Cera staje się przesuszona i traci jędrność oraz elastyczność. Ukazują się za to przebarwienia czy popękane naczynka. Odpowiednia pielęgnacja staje się kluczowa. Jesień jest trudnym czasem dla skóry.

Pielęgnacja skóry jesienią krok po kroku

Złuszczenie. To dobry czas na użycie peelingów lub kwasów, by starannie oczyścić skórę. Peeling złuszcza naskórek i wyrównuje jej koloryt. Do wyboru są peelingi mechaniczne i enzymatyczne – te drugie będą odpowiednie do skóry wrażliwej.

Nawilżenie. Naskórek po opalaniu pozostaje przez długi czas odwodniony i potrzebuje nawilżenia. Działaj dwutorowo – od zewnątrz i wewnątrz, czyli sięgnij zarówno po kremy, sera i maseczki, jak i pij regularnie wodę.

Zimne poranki i wieczory, grube ubrania, szaliki czy sezon grzewczy – to wszystko wpływa na wygląd i kondycję naszej cery. Efektami są zwykle przesuszenie i podrażnienia. Jesienią warto wybierać kosmetyki o gęstej konsystencji – kremy do twarzy, masła do ciała, tłuste balsamy oraz oleje.

Regeneracja. Sięgnij po kosmetyki z witaminą A, która korzystnie wpływa na cerę. Przyczynią się one do wygładzenia drobnych zmarszczek, poprawiają elastyczność skóry, zmniejszają jej suchość i szorstkość.

fot. 3803658 / Pixabay