Jak dobrać kolor szminki

Pięknie umalowane usta potrafią jak nic innego przyciągnąć męską uwagę. Jednak, by efekt wyszedł naprawdę spektakularnie, trzeba wiedzieć, jaki kolor pomadki idealnie podkreśli naszą urodę. W tym celu pomocne będą poniższe sposoby na dobranie koloru szminki.

Wąskie usta

Właścicielki wąskich warg powinny jak ognia wystrzegać się ciemnych pomadek, gdyż sprawią one, że usta będą wydawały się jeszcze węższe. Lepiej wybierać kolory naturalne, półprzezroczyste. Aby uwydatnić wargi, dobrze jest je obrysować konturówką w odcieniu zbliżonym do koloru ust, a całe wargi pomalować jasnoróżową, brzoskwiniową lub beżową pomadką. Jeszcze więcej pełności wargom doda kropla błyszczyku, nałożona na środek ust.

Pełne usta

Kobiety o pełnych wargach mogą uważać się za prawdziwe szczęściary. Mają także spore pole do popisu, jeśli chodzi o dobranie koloru szminki. Pasują im zarówno jasne, jak i ciemne odcienie, trzeba jednak pamiętać, że pełnych ust nie powinno się dodatkowo uwypuklać makijażem, żeby efekt nie wyszedł tandetnie. Lepiej więc zrezygnować z obrysowywania warg konturówką, a także zaleca się oszczędne używanie błyszczyka. Panie o pełnych wargach wyglądają znakomicie w szminkach w barwach czerwieni, różu, jagody.

Blondynki

Do delikatnej urody blondynek pasują między innymi ciepłe i pastelowe odcienie różu. Jeśli chodzi o czerwień, lepiej wybierać taką w odcieniu koralowym, lekko złamaną oranżem.

Szatynki

Świetnym sposobem na dobranie koloru szminki dla szatynek są ciepłe, brzoskwiniowe odcienie i jasne brązy. Dobrze będą też wyglądać pomadki w barwach rudości złamanej różem.

Rude

Rudzielcom poleca się stosowanie pomadek beżowych, wpadających w pomarańcz, brunatnych różów. Czerwień także jest jak najbardziej odpowiednia do ognistych włosów, jednak powinna ona być złamana oranżem, ceglasta, lub rdzawa.

Brunetki

Czerwień wpadająca w brąz lub złamana fioletem to idealne sposoby na dobranie koloru szminki dla brunetki. Ponadto ciemnowłose panie będą wyglądać świetnie z ustami pomalowanymi na kolor czekoladowy, malinowy, lub burgund.

Czytaj również:  Pokonaj stres!

Obraz Bessi z Pixabay