Sposoby na wągry (zaskórniki)

Zaskórniki są prawdziwą zmorą wielu nastolatek i osób o tłustej cerze. Nie są one jednak niemożliwe do pokonania. Wystarczy poznać domowe sposoby na wągry, by móc cieszyć się czystą, promienną skórą.

W tym artykule przeczytasz

Peeling

Na miejsca dotknięte zaskórnikami nakładamy zakupiony wcześniej w drogerii krem lub żel peelingujący, zgodnie z dołączoną do niego instrukcją. Po takim zabiegu skórę należy dokładnie wysuszyć i położyć na nią ciepły kompres – wilgotny ręcznik lub zaparzone torebeczki ziół ekspresowych, na przykład rumianku. Taki okład trzymamy na twarzy około 15 minut. Następnie przystępujemy do wyciskania wągrów, najlepiej przez chusteczkę lub gumowe rękawiczki. Delikatny nacisk kierujemy najpierw w dół, a następnie w górę dookoła wągra. Przy wyjątkowo uporczywych zaskórnikach, należy zaprzestać wyciskania i powrócić do niego po powtórzeniu kompresu.

„Parówka”

Kolejne popularne domowe sposoby na wągry to tak zwane „parówki”. Polegają one na przygotowaniu swego rodzaju prowizorycznej sauny. Do garnka z wrzącą wodą wrzucamy kilka torebek z ziołami ekspresowymi. Możemy także wycisnąć do wody połówkę cytryny. Następnie wystarczy pochylić głowę nad oparami i przykryć się ręcznikiem. Już po kilku minutach pory na twarzy rozszerzą się i skóra będzie odpowiednio przygotowana go wyciskania wągrów. Czynność tę wykonujemy delikatnie, bez użycia siły by nie podrażnić za mocno skóry i przez chusteczkę lub gumowe rękawiczki.

Tonik

Dobrym sposobem na pozbycie się uporczywych nieczystości jest przygotowanie odpowiedniego toniku. Powinien on zawierać sok z cytryny, pomarańczy i ogórka. Wyciśnięte soki mieszamy z 70% spirytusem kosmetycznym i używamy do przecierania miejsc, dotkniętych przez zaskórniki.

Maseczka

Zadowalające efekty przynosi położenie na twarz maseczki z drożdży. Po jej zastosowaniu wyciskanie wągrów staje się dziecinnie proste. Wystarczy sporządzić gęstą papkę z około 2 dekagramów drożdży oraz 2 łyżek mleka. Nakładamy maseczkę na twarz i po jej wyschnięciu (około 20 minut) zmywamy i przystępujemy do wyciskania zaskórników.

Czytaj również:  Zakupy na świąteczny stół? - bądź czujny!

Zdjęcie autorstwa Andrea Piacquadio z Pexels

Polecane

zadbane nogi

Czym jest trombofilia?

Trombofilia to nadkrzepliwość. Cechuje się zwiększoną krzepliwością krwi i tworzeniem…

Czytaj więcej
Jak zachować matową twarz

Jak zachować matową twarz – praktyczny poradnik

Nawet, jeśli nie masz tłustej cery, na pewno zdarza się,…

Czytaj więcej
Ważna witamina D

Ważna witamina D

Ponad 90 procent Polaków ma deficyt witaminy D, niezbędnej do…

Czytaj więcej
Leki a słońce

Leki a słońce

Nie samo słońce bywa przyczyną schorzeń skóry. Niektóre leki oraz…

Czytaj więcej
Owoce goji

Jagody goji – owoce długowieczności

Znane w Chinach i Tybecie od ponad 2000 lat, nazywane…

Czytaj więcej