Jeśli Twoja cera jest wrażliwa i sucha, z pewnością masz problem z pękającymi naczynkami. Czerwone żyłki, pojawiające się wokół nosa i czerwone policzki nie wpływają korzystnie na wygląd twarzy i trzeba ją ukrywać pod warstwą makijażu. Jeżeli i Twoim problemem są pękające naczynka na twarzy, dowiedz się koniecznie co należy robić, by temu zaradzić.
Oczyszczanie twarzy
Wrażliwa, naczynkowa cera wymaga bardzo delikatnego oczyszczania. Wybierz więc do jej mycia kosmetyki, które jej nie podrażnią, absolutnie nie powinny one zawierać alkoholu. Ponadto, spłukuj twarz chłodną przegotowaną wodą, twarda woda z kranu tylko dodatkowo ją przesuszy. Dobrze jest też po umyciu twarzy zastosować tonik, przeznaczony do pielęgnacji cery naczynkowej. Uszczelni on naczynka, ma właściwości ściągające i łagodzące.
Krem
Zaopatrz się w dwa rodzaje kremu – na dzień i na noc. Krem, przeznaczony do ochrony cery w ciągu dnia powinien zawierać filtr przeciwsłoneczny. Ponadto, kremy przeznaczone do skóry, której problemem są pękające naczynka na twarzy, często zawierają w swoim składzie wyciąg z kasztanowca, miłorzębu japońskiego i witaminę PP. Mają one właściwości wzmacniające oraz obkurczające ścianki naczyń.
Nawilżanie od środka
Cera naczynkowa wymaga nawilżania nie tylko od zewnątrz, ale także od środka. Pij więc co najmniej 1,5 litra wody dziennie, aby utrzymać swoją skórę we właściwej kondycji.
Maseczki
Wybierając w drogerii produkty do pielęgnacji cery naczynkowej, nie zapomnij o maseczkach. Przy regularnym stosowaniu mają one zbawienny wpływ na tego typu skórę. Ważne jest, by stosować nawilżające maseczki szczególnie zimą, gdy cera jest narażona na przesuszenia i podrażnienia. Wypróbuj domową maseczkę z siemienia lnianego. Wystarczy jedną łyżkę siemienia zalać połową szklanki wrzątku. Ostudzoną papkę nakładamy na twarz i zmywamy ciepłą, przegotowaną wodą po upływie około 20 minut. Inną sprawdzoną, domową maseczką na pękające naczynka na twarzy jest maseczka z marchewki i oliwy. Zetrzyj marchewkę na tarce, wymieszaj z łyżką jogurtu naturalnego i łyżeczką oliwy z oliwek. Maseczkę zmywamy po 15 minutach. Stosowanie tej maseczki nie tylko nawilży Twoją skórę i obkurczy i uszczelni naczynia krwionośne, ale także nada Twojej skórze zdrowy, brzoskwiniowy odcień.
Demakijaż
Podstawą pielęgnacji cery, której problemem są pękające naczynka na twarzy, jest prawidłowo wykonany demakijaż. Do zmywania makijażu używaj tylko najdelikatniejszych preparatów, najlepiej w formie mleczka, które dodatkowo nawilży skórę. Do spłukania kosmetyku używaj tylko chłodnej, przegotowanej wody.
Zdjęcie autorstwa Matteus Silva de Oliveira z Pexels