Pielęgnacja cery trądzikowej

Cera ze skłonnościami do trądziku wymaga bardzo troskliwej i starannej opieki. Powstawaniu na twarzy brzydkich i uciążliwych krostek zapobiegniemy dopiero, dowiadując się, jak powinna przebiegać pielęgnacja cery trądzikowej.

„Parówka” skóry trądzikowej

Starym, sprawdzonym, ale wciąż skutecznym sposobem na walkę z niedoskonałościami cery jest tak zwana „parówka”. Polega ona na dodaniu do garnka z wrzątkiem suszonych ziół lub gotowych torebeczek z ziołami ekspresowymi, na przykład rumiankiem, szałwią. Następnie pochylamy twarz nad naparem i przykrywamy głowę ręcznikiem. Zabieg powinien trwać około 10 minut. Dla jak najlepszych efektów „parówkę” powtarzamy raz w tygodniu.

Peeling 

Kremy peelingujące to odpowiednia pielęgnacja cery trądzikowej. Złuszczą one i oczyszczą  naskórek i sprawią, że skóra będzie o wiele gładsza. W drogeriach dostępny jest szeroki wybór takich preparatów, można też przygotować domowy peeling, dodając do kremu lub żelu do mycia twarzy cukier, lub drobno zmielone orzechy. Sposobów na domowy peeling jest równie wiele, jak takich produktów na sklepowych półkach.

Maseczka

Idealną maseczką dla skóry o skłonnościach do trądziku jest taka na bazie glinki. Doskonale nawilża ona naskórek i zamyka pory. Dobrym pomysłem jest też maseczka typu peel-off, która zastyga w kilka minut na twarzy, tworząc cieniutką błonę, którą należy ściągnąć.

Demakijaż

Dokładne usunięcie resztek makijażu jest podstawą, jeśli naszym zamiarem jest właściwa pielęgnacja cery trądzikowej. Wybieramy do tego celu kosmetyki, przeznaczone dla skóry tłustej lub trądzikowej. Są one pozbawione tłuszczu, a w zamian zawierają substancje antybakteryjne, doskonałe dla cery z trądzikiem.

Mycie

Po dokładnym demakijażu przychodzi pora na umycie skóry twarzy. Idealne sposoby na codzienną pielęgnację skóry trądzikowej to antybakteryjne preparaty do mycia twarzy. Najlepsze są takie, które zawierają cynk, betainę, lukrecję, oczar wirgiński, tymianek. Ważny jest też właściwy sposób mycia twarzy. Kosmetyk najpierw rozcieramy w dłoniach, a potem masujemy nim zwilżoną wodą twarz.

Czytaj również:  Zadbany biust

Najwięcej uwagi należy zwrócić na czoło, brodę i nos, czyli miejsca, w których występują największe skupiska gruczołów łojowych. Po wmasowaniu preparatu antybakteryjnego, spłukujemy twarz wodą.

Zdjęcie autorstwa Andrea Piacquadio z Pexels

Polecane

drogeria

Drogeria online – wygodne zakupy przez Internet

Wysokiej jakości kosmetyki do idealnego makijażu coraz chętniej zamawiamy też…

Czytaj więcej
Jak dbać o plecy

Piękne plecy – codzienna pielęgnacja – porady

Plecy są częścią ciała, którą często pomija się przy codziennej…

Czytaj więcej
Makijaż do ust

Idealny makijaż do ust – sprawdzone sposoby

Pięknie pomalowane usta są prawdziwą bronią kobiety, dodają jej zmysłowości…

Czytaj więcej
maść pielęgnacyjna

Aksoderm – Maść z Witaminą A 30 g – Właściwości, Działanie i Zastosowanie

Aksoderm – Maść z witaminą A to preparat przeznaczony do…

Czytaj więcej
ciąża i poród

Poród naturalny a cesarskie cięcie

W trakcie porodu zawsze może zdarzyć się coś nieprzewidzianego. Częste…

Czytaj więcej