Sauna

Usuwanie zanieczyszczeń ze skóry jest podstawą jej właściwej pielęgnacji. Tylko dzięki odpowiednim zabiegom, stosowanym samodzielnie, lub u kosmetyczki, możemy zachować jej zdrowy i piękny wygląd. Po odpowiednich zabiegach na oczyszczanie skóry, mamy pewność, że będzie ona młoda i świeża przez długi czas.

Peeling ciała

W celu usunięcia ze skóry zanieczyszczeń i obumarłych komórek naskórka, niezawodnym sposobem jest peeling. Zabieg ten możemy wykonać w gabinecie kosmetycznym, lub w zaciszu własnej łazienki. W gabinetach kosmetycznych peeling wchodzi w skład większości zabiegów na ciało, gdyż pozwala lepiej przeniknąć substancjom odżywczym, zawartym w kremach i odżywkach.

Natomiast w domu warto skorzystać z któregoś z kosmetyków peelingujących, których cały szereg znajdziemy w drogeriach, lub wykonać taki peeling samodzielnie. W domu na pewno znajdziemy produkt, z którego można sporządzić kosmetyk peelingujący. Świetnie nadaje się do tego kawa. Wystarczy po garści mielonej kawy, płatków owsianych i soli gruboziarnistej połączyć z łyżeczką cynamonu, a wszystko zmieszać z ulubionym żelem pod prysznic lub mydłem w płynie. Przygotowaną miksturę wcieramy w ciało pod prysznicem.

Peeling twarzy

Warto jest raz na jakiś czas skorzystać z usług kosmetyczki, poleci nam ona niezawodne sposoby na oczyszczanie skóry twarzy. Jednym z takich zabiegów jest peeling kawitacyjny. Polega on na oczyszczaniu skóry za pomocą wibracji ultradźwiękowej, wzbogaconej o mikromasaż. Zabieg pozwala na dokładne usunięcie zanieczyszczeń z porów, wygładzi i doskonale nawilży skórę.

Peeling twarzy można też wykonać w domu, za pomocą któregoś z kosmetyków, dostępnych w drogerii. Należy jednak pamiętać, że do delikatnej skóry twarzy lepiej wybierać peeling enzymatyczny. Równie dobrze możemy przygotować peeling do twarzy w domu. Wystarczy namoczyć w mleku dwie garście płatków owsianych, tak powstałą papką nacierać twarz, a następnie zmyć letnią wodą i wklepać krem.

Sauna

Sauna jest jednym z najbardziej znanych sposobów oczyszczania skóry w Europie. Pozwala na usunięcie toksyn z organizmu przez pory skóry przez działanie gorącego, parującego powietrza. Po oczyszczającym seansie w saunie skóra jest rozpulchniona i gotowa na przyjęcie maseczek lub kremów, które jeszcze wzmocnią efekt.

Czytaj również:  Jak zatrzymać siwienie włosów? - sposoby na siwiznę

Maseczki

Jeśli chodzi o maseczki, są to doskonałe i tanie sposoby na oczyszczanie skóry. Możemy wybrać którąś z dostępnych w drogerii, lub przygotować samodzielnie. Dobre rezultaty przynosi na przykład maseczka z ogórka. Należy zmiksować jeden mały ogórek, przecedzić i odstawić. Następnie parzymy po 50g herbaty zielonej i rumiankowej, przelewamy do jednego naczynia i podgrzewamy, dodając jedną łyżkę żelatyny. Powstałą miksturę studzimy i dodajemy zmiksowany ogórek. Po około 30 minutach maseczka jest gotowa do nałożenia na twarz. Trzymamy ją przez 15-20 minut, po czym zmywamy ciepłą wodą i wklepujemy krem.

Zdjęcie autorstwa Ketut Subiyanto z Pexels