Site Loader
Usuwanie wyprysków na twarzy

To, co dzieje się na naszej twarzy jest odbiciem tego, co dzieje się w organizmie. Dlatego, jeśli pojawiają się wypryski na twarzy, to wiadomość o wewnętrznych zanieczyszczeniach organizmu, lub na przykład o uczuleniu. W celu zwalczenia tych skórnych niedoskonałości, warto poznać kilka podstawowych sposobów.

Dieta

Właściwe odżywianie się jest bardzo ważne przy leczeniu wyprysków. Może bowiem okazać się, że pojawiają się one tylko dlatego, że spożywamy często zbyt tłuste i ostre potrawy. Trzeba też unikać potraw uczulających, takich jak przetwory mleczne, drób z ferm przemysłowych, czerwone mięso, keczup, papryka. Na stan naszej skóry wpłynie korzystnie jedzenie dużej ilości świeżych warzyw i owoców, szczególnie świeżej fasolki, świeżych ziarn i orzechów. Ponadto trzeba wyrobić w sobie nawyk picia co najmniej 2 litrów wody dziennie.

Suplementy

Przy problemach z cerą, takich jak wypryski na twarzy, pomocne mogą okazać się drożdże w tabletkach. Ponadto okazuje się, że osoby, które cierpią z powodu wyprysków, mają najczęściej obniżony poziom kwasu tłuszczowego, którego zadaniem jest nawilżanie skóry oraz walczenie z jej infekcjami. Warto więc dołączyć do swojej diety kapsułki z kwasem tłuszczowym Omega 3 lub 6.

Kosmetyki

Na rynku dostępne są całe linie preparatów, służących do walki z wypryskami. Warto więc zaopatrzyć się w którąś z nich i codziennie skrupulatnie oczyszczać twarz żelem do mycia, przeznaczonym specjalnie do naszej cery, a także stosować żele lub kremy, służące do aplikowania bezpośrednio na wypryski. Nie należy też zapominać o cotygodniowym peelingu, warto poszukać żelu peelingującego, przeznaczonego dla cery trądzikowej. Takie produkty mają bowiem dodatkowo działanie antybakteryjne.

Maseczki

Możemy zaopatrzyć się w odpowiednią maseczkę w drogerii lub aptece, albo przygotować taką samodzielnie. Dobre efekty przynosi na przykład okład z czosnku. Jest on bowiem znany ze swoich właściwości antybakteryjnych. Wystarczy obrać i rozgnieść jeden ząbek czosnku i posmarować nim twarz, unikając okolic oczu. Taki okład pozostawiamy na twarzy na 15 minut, po czym zmywamy letnią, przegotowaną wodą.

Czytaj również:  Skóra dobrze odżywiona

Innym domowym sposobem, zwalczającym wypryski na twarzy jest maseczka z kapusty. Należy zmiksować kilka liści kapusty i otrzymaną masę wcierać w wypryski. Następnie miejsca te należy przykryć gazą i zakleić plastrem. Taki okład trzeba trzymać przez kilka godzin. Także gotowana kapusta jest dobrym sposobem na wypryski.

Fot. Pixabay.com

Polecane

Makijaż do rudych włosów

Jaki makijaż do rudych włosów? – podkreśl naturalne piękno

Szczęśliwe posiadaczki ognistych włosów od zawsze przyciągają uwagę, jednak nie...

Czytaj więcej
Dieta antywrzodowa

Dieta antywrzodowa – na problemy z żołądkiem

Wrzodami żołądka nazywamy uszkodzenia powstałe na ścianie żołądka, gdzie przyczyną...

Czytaj więcej
Objawy menopauzy

Objawy menopauzy

Najczęstszym pierwszym objawem menopauzy są zaburzenia miesiączkowania. Krwawienia mogą być...

Czytaj więcej
Żółtaczka - leki

Stop żółtaczce

Warto wiedzieć, że do zakażenia wirusem wystarczy jedna kropla zainfekowanej...

Czytaj więcej
Zima na rowerze

Zima na rowerze

Miłośnicy dwóch kółek nie schodzą z roweru niezależnie od pory...

Czytaj więcej