Site Loader
Piękny biały uśmiech

Posiadanie pięknych, białych zębów jest marzeniem mnóstwa ludzi, jednak niewielu może poszczycić się uśmiechem gwiazdy filmowej. Panuje bowiem mylne przekonanie, że wybielenie zębów to lata wyrzeczeń i niebagatelne kwoty pieniędzy, pozostawione w gabinecie dentysty.Istnieje jednak kilka prostych, domowych sposobów, które mogą sprawić, że zęby zabłysną idealną bielą.

Kwasek cytrynowy i soda oczyszczona

Nie jest to urywek tekstu, wyciągnięty z książki kucharskiej, lecz prosty, sprawdzony sposób na szybkie rozjaśnienie zębów. Wymarzone efekty można uzyskać nawet po upływie kilku dni. W tym celu należy skropić szczoteczkę do zębów sokiem z cytryny i posypać odrobiną sody oczyszczonej. Tak powstałym preparatem myjemy zęby raz dziennie, by po upływie zaledwie kilku dni cieszyć się jaśniejszym uśmiechem.

Należy jednak pamiętać, że wszystko ma swoje plusy i minusy – po takim zabiegu zęby mogą przez jakiś czas wykazywać nadwrażliwość na zbyt zimne lub gorące jedzenie i napoje. Nie wolno również szczotkować zębów częściej niż raz dziennie i dłużej niż 3 minuty, gdyż można w ten sposób uszkodzić szkliwo.

Spalone pieczywo

Ta metoda może wydawać się nieco dziwna, lecz przynosi zaskakujące efekty. Spalone, pokruszone grzanki mieszamy z odrobiną proszku do pieczenia i oleju. Tak powstałą, może niezbyt apetyczną, ale skuteczną papkę używamy jak pasty do zębów. Można jednak obyć się bez takich mieszanek i kupić w aptece gotowy, sproszkowany węgiel.

Truskawki

Kolejnym domowym i o wiele „smaczniejszym” sposobem na wybielenie zębów jest masowanie ich rozgniecionymi truskawkami. Oprócz właściwości wybielających owoce te dobrze czyszczą zęby i zapobiegają osadzaniu się na nich kamienia. Ponadto, zawarty w nich wapń i fosfor wzmacniają zęby.

Pomarańcze

Inną, apetyczną metodą na usuwanie przebarwień z zębów jest mycie ich pastą z pomarańczy, którą łatwo można przygotować domowym sposobem. W tym celu należy utrzeć skórkę pomarańczową, sodę spożywczą i sól, tak, aby powstał drobny proszek.

Czytaj również:  Blanszowanie warzyw – co i jak blanszować?

Następnie przetrzymujemy go w szczelnym, hermetycznym pojemniku. Bardzo ważne jest, by przed użyciem proszek był suchy. Do łyżeczki od herbaty (lub nawet mniej) proszku dodajemy kroplę wody utlenionej. Mieszamy to wilgotną szczoteczką do zębów i tak powstała pasta jest już gotowa do użycia.

Wybielające pasty do zębów

Sposoby, przedstawione powyżej, są sprawdzone od lat, gdyż były używane w czasach, gdy pasty do zębów nie były ogólnodostępne. Trzeba jednak wiedzieć, że szorując zęby takimi domowymi mieszankami łatwo możemy uszkodzić szkliwo i podrażnić dziąsła, a żyjemy w czasach, w których na rynku jest mnóstwo past do zębów i innych środków, takich jak paski, żele, czy gumy, które również pozwalają nam szybko i skutecznie wybielić zęby, jednocześnie chroniąc ich delikatną powłokę.

Wiele z tych środków posiada w swoim składzie specyfiki, sprawdzone przez nasze babcie, jednak ich stężenie jest zupełnie bezpieczne dla naszego uśmiechu.

Fot. Pixabay.com

Polecane

Metabolizm pod kontrolą

Metabolizm pod kontrolą

Systematyczna aktywność fizyczna oraz regularnie spożywanie posiłków to prosta droga...

Czytaj więcej
Manicure na Halloween

Jaki manicure na Halloween?

A może tak jakiś oryginalny manicure na Halloween? Zaszalej ze...

Czytaj więcej
Łagodzenie podrażnień po goleniu

Łagodzenie podrażnień po goleniu

Mężczyźni poświęcają bardzo dużo czasu na golenie. Dla wielu mężczyzn...

Czytaj więcej
Ujarzmij swoje włosy

Ujarzmij swoje włosy – rzeźbienie, nabłyszczanie i wygładzanie

Dzięki naszym sposobom na ujarzmienie włosów, posiadaczki nawet najbardziej niesfornej...

Czytaj więcej
mięśnie Kegla

Trenujemy mięśnie dna miednicy

Ćwiczenia na mięśnie Kegla nie cieszą się tak dużą popularnością...

Czytaj więcej