Site Loader
Sposoby na łamliwe paznokcie

Połamane i rozdwojone paznokcie są dość często spotykanym, nieestetycznym i denerwującym problemem. Jeżeli więc masz łamliwe paznokcie, powinnaś przeczytać poniższe porady, by jak najszybciej pozbyć się tego kłopotu i móc pochwalić się pięknymi, zdrowymi pazurkami.

Cynk

Doskonałym sposobem na wzmocnienie płytki paznokcia jest wzbogacenie diety o produkty, zawierające dużo cynku. Jedz więc jak najwięcej jajek, płatków zbożowych, soi i orzechów, oraz pij mleko. Cynk nie tylko poprawi kondycję płytki paznokci, ale także usunie z nich białe plamki. To one są symptomem niedoboru cynku w organizmie.

Malowanie paznokci

Aceton, który jest głównym składnikiem większości lakierów i zmywaczy do paznokci, wysusza i osłabia paznokcie. Znacznie mniej szkodliwy, a równie skuteczny jest octan, więc jeżeli lubisz malować paznokcie, szukaj produktów, które na nim bazują. Ponadto, wybierz lakier, który zawiera aktywne składniki wzmacniające. Nie pozostawiaj lakieru zbyt długo na paznokciu i pilnuj, by się nie rozkruszył. Nie tylko wygląda to nieestetycznie, ale ma negatywny wpływ na stan paznokci.

Woda

Picie dużej ilości wody nie tylko ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie, ale także pomaga uporać się z problemem, jakim są łamliwe paznokcie. Pij więc co najmniej 1,5 litra wody dziennie, by zachować silne i zdrowe paznokcie.

Pilnik

Być może nie przyszło Ci nawet do głowy, że Twój problem mógł wziąć się stąd, że nieprawidłowo używasz pilnika do paznokci. Błędem jest poruszanie pilnikiem w jedną i w drugą stronę. Doprowadzi to do rozdarcia płytki paznokciowej, lepiej więc piłuj paznokcie w jednym kierunku.

Witamina B

Jeżeli masz łamliwe paznokcie, spożywaj jak najwięcej witaminy B. Działa ona doskonale na wzmocnienie płytki paznokcia. Zanim jednak dołączysz do swojej diety tę witaminę, dobrze jest skonsultować się z farmaceutą.

Czytaj również:  Ujarzmij swoje włosy - rzeźbienie, nabłyszczanie i wygładzanie

Skórki

Okazuje się, że skórki są problemem nie tylko natury estetycznej. Krucha skóra wokół paznokci może doprowadzić do infekcji pod paznokciem. Kup więc specjalny krem do zmiękczania skórek, lub po prostu smaruj je wazeliną, która jest tańszym, a równie skutecznym odpowiednikiem takich preparatów.

Skrzyp

Suplementy, zawierające skrzyp są doskonałym sposobem na łamliwe paznokcie. Skrzyp wzmacnia nie tylko płytkę paznokcia, ale także skórę i włosy. Różnicę w kondycji swoich paznokci zauważysz już po miesiącu stosowania preparatu.

Obraz Niek Verlaan z Pixabay

Polecane

Makijaż do rudych włosów

Jaki makijaż do rudych włosów? – podkreśl naturalne piękno

Szczęśliwe posiadaczki ognistych włosów od zawsze przyciągają uwagę, jednak nie...

Czytaj więcej
Wygładzanie cery

4 proste sposoby na wygładzanie cery

Wiele kobiet boryka się z chropowatą, pełną niedoskonałości cerą. Niewielu...

Czytaj więcej
Dieta orientalna

Dieta orientalna – magia orientu na talerzu

Orient nie tylko może nam się kojarzyć z dalekimi podróżami,...

Czytaj więcej
Sposoby na chrapanie

Sprawdzone sposoby na chrapanie

Chrapanie jest dość uciążliwą dolegliwością, nie tyle dla chrapiącego, co...

Czytaj więcej
Domowe sposoby na zmarszczki

Domowe sposoby na wygładzanie zmarszczek

Zmarszczki pojawiają się na skórze wraz z wiekiem. Wtedy traci...

Czytaj więcej