Site Loader
Sposoby na łamliwe paznokcie

Połamane i rozdwojone paznokcie są dość często spotykanym, nieestetycznym i denerwującym problemem. Jeżeli więc masz łamliwe paznokcie, powinnaś przeczytać poniższe porady, by jak najszybciej pozbyć się tego kłopotu i móc pochwalić się pięknymi, zdrowymi pazurkami.

Cynk

Doskonałym sposobem na wzmocnienie płytki paznokcia jest wzbogacenie diety o produkty, zawierające dużo cynku. Jedz więc jak najwięcej jajek, płatków zbożowych, soi i orzechów, oraz pij mleko. Cynk nie tylko poprawi kondycję płytki paznokci, ale także usunie z nich białe plamki. To one są symptomem niedoboru cynku w organizmie.

Malowanie paznokci

Aceton, który jest głównym składnikiem większości lakierów i zmywaczy do paznokci, wysusza i osłabia paznokcie. Znacznie mniej szkodliwy, a równie skuteczny jest octan, więc jeżeli lubisz malować paznokcie, szukaj produktów, które na nim bazują. Ponadto, wybierz lakier, który zawiera aktywne składniki wzmacniające. Nie pozostawiaj lakieru zbyt długo na paznokciu i pilnuj, by się nie rozkruszył. Nie tylko wygląda to nieestetycznie, ale ma negatywny wpływ na stan paznokci.

Woda

Picie dużej ilości wody nie tylko ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie, ale także pomaga uporać się z problemem, jakim są łamliwe paznokcie. Pij więc co najmniej 1,5 litra wody dziennie, by zachować silne i zdrowe paznokcie.

Pilnik

Być może nie przyszło Ci nawet do głowy, że Twój problem mógł wziąć się stąd, że nieprawidłowo używasz pilnika do paznokci. Błędem jest poruszanie pilnikiem w jedną i w drugą stronę. Doprowadzi to do rozdarcia płytki paznokciowej, lepiej więc piłuj paznokcie w jednym kierunku.

Witamina B

Jeżeli masz łamliwe paznokcie, spożywaj jak najwięcej witaminy B. Działa ona doskonale na wzmocnienie płytki paznokcia. Zanim jednak dołączysz do swojej diety tę witaminę, dobrze jest skonsultować się z farmaceutą.

Czytaj również:  Proste sposoby na natłuszczenie skóry

Skórki

Okazuje się, że skórki są problemem nie tylko natury estetycznej. Krucha skóra wokół paznokci może doprowadzić do infekcji pod paznokciem. Kup więc specjalny krem do zmiękczania skórek, lub po prostu smaruj je wazeliną, która jest tańszym, a równie skutecznym odpowiednikiem takich preparatów.

Skrzyp

Suplementy, zawierające skrzyp są doskonałym sposobem na łamliwe paznokcie. Skrzyp wzmacnia nie tylko płytkę paznokcia, ale także skórę i włosy. Różnicę w kondycji swoich paznokci zauważysz już po miesiącu stosowania preparatu.

Obraz Niek Verlaan z Pixabay

Polecane

Dieta a cera. Wyglądaj młodo.

Dieta a cera – czego unikać, by wyglądać młodo?

Wiele chorób cywilizacyjnych ma związek z dietą i żywieniowymi nawykami....

Czytaj więcej
Skutki palenia papierosów

Skutki palenia papierosów – przeczytaj, jeśli nadal nie rzuciłeś!

Palenie szkodzi – podobne hasła tak wpisały nam się w...

Czytaj więcej
Ile słońca dla kogo?

Ile słońca dla kogo?

Czy wiesz, że do oparzenia słonecznego może dojść nie tylko...

Czytaj więcej
Sposoby na wągry (zaskórniki)

Domowe sposoby na wągry (zaskórniki)

Zaskórniki są prawdziwą zmorą wielu nastolatek i osób o tłustej...

Czytaj więcej
Hula hop

Biodra w ruch!

Talia osy, to marzenie każdej kobiety i co niektórych mężczyzn......

Czytaj więcej