Site Loader
Sposoby na chrapanie

Chrapanie jest dość uciążliwą dolegliwością, nie tyle dla chrapiącego, co dla osoby, która jest skazana na słuchanie tych nieprzyjemnych dla ucha dźwięków. Więc śpij i daj spać innym, a to dzięki poznaniu kilku prostych sposobów na zwalczenie chrapania.

Przygotuj sypialnię

Bardzo ważną sprawą jest odpowiednie przygotowanie sypialni, zanim pójdziesz spać. Zadbaj więc o porządne przewietrzenie pokoju, czystą, świeżą pościel, spokojną atmosferę.

Poduszka

Twoja poduszka powinna leżeć albo wysoko, albo zupełnie na płasko. Ogranicza to możliwość chrapania.

Przegroda nosowa

Jedną z przyczyn przykrej dolegliwości, jaką jest chrapanie, może być skrzywienie przegrody nosowej. Leżenie na boku, które w niektórych przypadkach pomaga, w tym przypadku zupełnie odetnie dopływ powietrza do organizmu. Jeżeli wiesz, że to właśnie skrzywiona przegroda nosowa jest Twoim problemem, warto porozmawiać z lekarzem i udać się na zabieg chirurgiczny.

Dieta

Również odpowiednia dieta ma wpływ na to, czy ktoś chrapie, czy nie. Osoba chrapiąca powinna kontrolować swoją wagę i utrzymywać ją w określonej granicy. Lepiej zrezygnować z ciężkostrawnych posiłków przed snem, lekką kolację można zjeść najpóźniej na 2 godziny przed pójściem spać.

Mleko

Starym, babcinym sposobem na chrapanie jest wypicie szklanki gorącego mleka zaraz przed snem. Przestaniesz dzięki temu chrapać, lub przynajmniej chrapanie zostanie nieco złagodzone.

Laryngolog

Jeśli wszystkie domowe metody zawiodą, warto udać się na wizytę do laryngologa. Pomoże on ustalić, co jest przyczyną chrapania i ustali, co należy zrobić, by je zwalczyć.

Zdjęcie autorstwa Daria Shevtsova z Pexels

Polecane

Maskowanie cieni pod oczami

3 metody na zamaskowanie cieni pod oczami

Cienie pod oczami mogą pojawić się z powodu niewyspania i...

Czytaj więcej
Jedz powoli

Jedz powoli

Ciągły pospiech jest coraz częściej obecny w naszym życiu. Nie...

Czytaj więcej
Jogurt

Jesz jogurt? – jesz robale!

Piękny karminowy kolor większości owocowych jogurtów, galaretek czy napojów uzyskuje...

Czytaj więcej
Owoce goji

Jagody goji – owoce długowieczności

Znane w Chinach i Tybecie od ponad 2000 lat, nazywane...

Czytaj więcej
Pielęgnacja cery

Pielęgnacja cery

Maseczka jest jedna z najstarszych metod pielęgnacji urody. Ale nawet...

Czytaj więcej