Site Loader
Sposoby na spuchnięte powieki

Przy współczesnym trybie życia na ogół rzadko kiedy mamy szansę porządnie się wyspać. A brak snu zazwyczaj owocuje opuchliznami na powiekach. Istnieją jednak bardzo proste sposoby na spuchnięte powieki, które musisz koniecznie poznać.

Higiena pracy przy komputerze

Długotrwałe wpatrywanie się w monitor sprzyja puchnięciu powiek. Pracując przy komputerze trzeba więc od czasu do czasu dać odpocząć swoim oczom. Co kilkanaście minut odwróć wzrok od komputera i zapatrz się w dal. Można też zapuścić do oczu specjalne, ochronne kropelki, a także przyłożyć do powiek chłodne, wilgotne waciki. Jeżeli będziesz tak postępować, uchronisz oczy przed przemęczeniem.

Zapobieganie

Jeżeli już wiesz, że masz skłonności do puchnięcia powiek, lepiej zapobiec temu już wcześniej, wieczorem, przed pójściem spać. Nie myj twarzy zbyt ciepłą wodą. Warto też zainwestować w specjalną, żelową opaskę na oczy, którą przechowuje się w lodówce. Taki kompres, założony przed pójściem spać wspaniale Cię zrelaksuje, a także zadba o zdrowie powiek.

Herbata

Dobrym sposobem na spuchnięte powieki jest przemywanie oczu wacikiem, nasączonym naparem z herbaty. Trzeba jednak pamiętać, że ma to być zwykła, czarna lub zielona herbata, a nie aromatyzowana lub smakowa. Dobre efekty przynosi też okład z rumianku, lipy lub szałwii.

Lód

Zbawienne efekty przynoszą okłady z lodu. Nie można jednak przykładać kostek lodu bezpośrednio do skóry powiek, bo jest ona zbyt delikatna. Lepiej zawinąć kostki lodu w gazę i tak przygotowanym zawiniątkiem wykonywać delikatny masaż okolic oczu. Zamiast lodu możemy wykorzystać też łyżeczki od herbaty, są one idealnie wyprofilowane. Wystarczy włożyć je na kilka chwil do zamrażarki. Trzeba jednak zabezpieczyć powieki kremem, by zapobiec przyklejeniu się lodowatego metalu do skóry.

Obraz Anemone123 z Pixabay

Polecane

Przyrost masy ciała

Przyrost masy ciała

Podczas przyśpieszenia rozwoju w okresie dojrzewania stajesz się nie tylko...

Czytaj więcej
Aktywność fizyczna - menopauza

Aktywność fizyczna w okresie menopauzy

Spacer i joga poprawiają samopoczucie Zróżnicowany wysiłek fizyczny, polegający na...

Czytaj więcej
Trzeci trymestr ciąży

Trzeci trymestr ciąży

Trymestr trwa od 29 tygodnia ciąży i jest okresem, w...

Czytaj więcej
Jak utrzymać opaleniznę

Jak utrzymać wakacyjną opaleniznę? – 4 wskazówki

Złocista, opalona skóra jest tak piękna, że chciałoby się utrzymać...

Czytaj więcej
Białko - budulec ludzkich mięśni

Białko – budulec ludzkich mięśni

Białko to podstawowy element budulcowy ludzkiego organizmu, dlatego dostarczenie jego...

Czytaj więcej