Site Loader
Sposoby na spuchnięte powieki

Przy współczesnym trybie życia na ogół rzadko kiedy mamy szansę porządnie się wyspać. A brak snu zazwyczaj owocuje opuchliznami na powiekach. Istnieją jednak bardzo proste sposoby na spuchnięte powieki, które musisz koniecznie poznać.

Higiena pracy przy komputerze

Długotrwałe wpatrywanie się w monitor sprzyja puchnięciu powiek. Pracując przy komputerze trzeba więc od czasu do czasu dać odpocząć swoim oczom. Co kilkanaście minut odwróć wzrok od komputera i zapatrz się w dal. Można też zapuścić do oczu specjalne, ochronne kropelki, a także przyłożyć do powiek chłodne, wilgotne waciki. Jeżeli będziesz tak postępować, uchronisz oczy przed przemęczeniem.

Zapobieganie

Jeżeli już wiesz, że masz skłonności do puchnięcia powiek, lepiej zapobiec temu już wcześniej, wieczorem, przed pójściem spać. Nie myj twarzy zbyt ciepłą wodą. Warto też zainwestować w specjalną, żelową opaskę na oczy, którą przechowuje się w lodówce. Taki kompres, założony przed pójściem spać wspaniale Cię zrelaksuje, a także zadba o zdrowie powiek.

Herbata

Dobrym sposobem na spuchnięte powieki jest przemywanie oczu wacikiem, nasączonym naparem z herbaty. Trzeba jednak pamiętać, że ma to być zwykła, czarna lub zielona herbata, a nie aromatyzowana lub smakowa. Dobre efekty przynosi też okład z rumianku, lipy lub szałwii.

Lód

Zbawienne efekty przynoszą okłady z lodu. Nie można jednak przykładać kostek lodu bezpośrednio do skóry powiek, bo jest ona zbyt delikatna. Lepiej zawinąć kostki lodu w gazę i tak przygotowanym zawiniątkiem wykonywać delikatny masaż okolic oczu. Zamiast lodu możemy wykorzystać też łyżeczki od herbaty, są one idealnie wyprofilowane. Wystarczy włożyć je na kilka chwil do zamrażarki. Trzeba jednak zabezpieczyć powieki kremem, by zapobiec przyklejeniu się lodowatego metalu do skóry.

Obraz Anemone123 z Pixabay

Polecane

Malowanie oczu

Jak prawidłowo malować oczy – skuteczne wskazówki

Prawidłowy makijaż oczu potrafi zdziałać cuda, w zależności od okazji...

Czytaj więcej
Sposoby na nieprzyjemny zapach stóp

Skuteczne sposoby na nieprzyjemny zapach stóp

Przyczyną brzydkiego zapachu stóp może być nadmierne pocenie się skóry...

Czytaj więcej
zamienniki mięsa

Rośnie zainteresowanie Polaków dietą wegetariańską

Producenci odpowiadają na coraz większe zainteresowanie Polaków dietą roślinną. Oferta...

Czytaj więcej
Grejpfrut

Naringina – tajemnica grejpfruta

Naringina jest naturalnym przeciwutleniaczem, należącym do glikozydów flawonoidowych. To właśnie...

Czytaj więcej
gabinet dietetyczny

Eksperci podpowiadają, jak założyć gabinet dietetyczny

Aby założyć gabinet dietetyczny, musisz określić usługi, które będziesz świadczyć,...

Czytaj więcej