Site Loader
Prawidłowo pomalowane rzęsy

Wbrew pozorom, malowanie rzęs wcale nie jest takie proste. Tylko poznając odpowiednią technikę nakładania tego kosmetyku, będziesz mogła pochwalić się długą i gęstą firanką rzęs, która będzie wspaniałą ozdobą Twoich oczu. Dowiedz się więc krok po kroku, jak malować rzęsy, by efekty były naprawdę zdumiewające.

Maluj rzęsy od nasady

Staraj się malować rzęsy od ich nasady, uważając jednak, by nie wsadzić sobie szczoteczki do oka. Możesz pomóc sobie, podciągając powiekę palcem w kierunku skroni.

Nakładaj tusz dokładnie

Postaraj się, by pokryć tuszem każdą rzęsę, szczególnie, jeśli mają one jasny kolor. Najlepszym sposobem na dokładne malowanie rzęs jest prowadzenie szczoteczki ruchami zygzakowatymi, tuż przy nasadzie. Dolne rzęsy maluj, trzymając szczoteczkę pionowo, tak, by nie ubrudzić skóry.

Nie sklejaj rzęs

Na sklejanie się rzęs wpływa nie tylko kiepska jakość wybranego przez nas tuszu do rzęs, ale także technika malowania. Nieestetycznego efektu unikniesz, jeśli podczas tuszowania będziesz obracać szczoteczkę wokół jej osi. Jeżeli już jednak rzęsy się skleiły, przeczesz je specjalnym grzebyczkiem, lub suchą szczoteczką od tuszu.

Podkręć rzęsy

Pewnie nieraz zauważyłaś, że często po podkręceniu rzęs zalotką i nałożeniu tuszu, rzęsy na powrót nieco prostują się pod ciężarem kosmetyku. Natomiast używanie zalotki po pomalowaniu rzęs może je posklejać lub nawet połamać. Istnieje jednak prosty trik na podkręcenie rzęs po ich wytuszowaniu. Weź suchą szczoteczkę od tuszu do rzęs i czesz nią końcówki rzęs do góry, jeszcze przed wyschnięciem tuszu.

Podkreślenie efektu

Jeśli zależy Ci na mocnej i gęstej firance rzęs, po ich pomalowaniu nałóż drugą warstwę kosmetyku. Zrób to jeszcze zanim pierwsza warstwa wyschnie, ale nie zaraz po jej nałożeniu.

Czytaj również:  Dlaczego nawilżanie skóry jest tak ważne?

Obraz PublicDomainPictures z Pixabay

Polecane

Jak zrobić manicure

Jak prawidłowo zrobić manicure? – praktyczny poradnik

Wielu z nas robienie manicure kojarzy się z koniecznością wizyty...

Czytaj więcej
Naturalny lek na cukrzycę

Naturalne lekarstwo na cukrzycę

Cukrzyca jest chorobą, która każdego dnia dotyka coraz więcej osób...

Czytaj więcej
Siwienie włosów

Jak zatrzymać siwienie włosów? – sposoby na siwiznę

Siwizna włosów to problem, który po pewnym czasie dotyka każdą...

Czytaj więcej
Banan na poprawę humoru

Banan na poprawę humoru!

Ten żółty owoc jest naturalną, pełną węglowodanów przekąską która daje...

Czytaj więcej
Podrażnienia słoneczne

Jak łagodzić skutki podrażnienia słonecznego?

Nie zawsze możemy dozować dawki promieni słonecznych, a nadmiar słońca...

Czytaj więcej