Site Loader
Piękne paznokcie

Mocne i piękne paznokcie są ozdobą dla dłoni i naszą wizytówką. Dlatego należy im się troskliwa pielęgnacja. Korzystając z kilku prostych sposobów mamy pewność, że będziemy mogły pochwalić się pięknymi i zadbanymi pazurkami w każdej sytuacji.

Kąpiel w oliwie

Regularne moczenie paznokci w ciepłej oliwie doskonale je wzmocni. Do miseczki nalewamy tyle oliwy, by swobodnie zanurzyć w niej paznokcie, dodajemy trochę soku z cytryny i podgrzewamy całość w kuchence mikrofalowej. Paznokcie najlepiej jest moczyć codziennie, przez około pół godziny, lub w razie braku czasu chociaż 2 razy w tygodniu.

Polerowanie

Płytka paznokciowa będzie gładka i błyszcząca jak po użyciu bezbarwnego lakieru, jeśli będziemy regularnie polerować je specjalną polerką. Takie polerki są dostępne w drogeriach najczęściej w zestawie z pilnikiem. Polerujmy paznokcie zawsze przed użyciem lakieru. Mamy wtedy pewność, że lakier utrzyma się dłużej. Nie należy jednak polerować paznokci zbyt często i intensywnie, gdyż możemy osłabić płytkę.

Zabezpieczenie

Podczas wykonywania przez nas codziennych czynności, nasze paznokcie są narażone na żółknięcie i przebarwianie, które potem jest trudne do usunięcia. Dlatego proste rady na piękne paznokcie to bezbarwny lakier lub odżywka, które zabezpieczą je przed codziennymi niebezpieczeństwami. Wystarczy jedna warstwa, by mieć pewność, że nasze paznokcie mają odpowiednią ochronę.

Odżywiające kuracje

W drogeriach mamy dostępny cały szereg kosmetyków, mających na celu odżywić zniszczone i słabe paznokcie. Warto więc zaopatrzyć się w którąś z takich odżywek, najlepiej, jeśli będzie zawierała wapń lub kompleksy witamin. Codzienne pokrywanie paznokci jedną warstwą preparatu sprawi, że paznokcie staną się mocne i wytrzymałe. Odżywka wchłania się częściowo w paznokieć, więc nie trzeba się martwić, że warstwa będzie zbyt gruba. Gdyby jednak tak się stało, należy usunąć odżywkę zmywaczem bez acetonu i rozpocząć kurację od nowa.

Rękawice

Przy wykonywaniu domowych czynności, takich jak na przykład zmywanie naczyń, zawsze należy pamiętać o gumowych rękawiczkach. Zapewnią one odpowiednią ochronę przed szkodliwymi detergentami naszym dłoniom i paznokciom. Dobrym i prostym sposobem na piękne paznokcie jest wykorzystywanie prac domowych jako czasu na kurację dłoni i paznokci. Wystarczy wetrzeć w nie grubą warstwę odżywczego kremu i założyć rękawice. Ciepło sprawi, że krem ładnie się wchłonie i pozostawi nasze dłonie i paznokcie doskonale nawilżone i miękkie.

Czytaj również:  Proste sposoby na piękne brwi

Obraz martaposemuckel z Pixabay

Polecane

Tryb życia ciężarnej

Codzienny tryb życia ciężarnej

Ruch na świeżym powietrzu powinien trwać 2-3 godziny dziennie, sen...

Czytaj więcej
Szampon z atestem

Szampon, ale z atestem

Nie wszystkie kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji włosów zadziałają na nie...

Czytaj więcej
Podrażnienia słoneczne

Jak łagodzić skutki podrażnienia słonecznego?

Nie zawsze możemy dozować dawki promieni słonecznych, a nadmiar słońca...

Czytaj więcej
Tętno maksymalne

Wyznaczanie tętna maksymalnego(MHR)

MHR lub HRmax (z ang. Maximal heart rate) jest to...

Czytaj więcej
Leki na zapas

Czy kupować leki na zapas?

Z badań wynika, że to kobiety najczęściej kupują leki na...

Czytaj więcej