Site Loader
Nakładanie różu na policzki

Wiele kobiet nie docenia tego kosmetyku, a okazuje się, że potrafi on zdziałać prawdziwe cuda w kwestii wyglądu twarzy. Należy jednak dowiedzieć się, jak powinno wyglądać nakładanie różu na policzki, by efekt wyglądał pięknie i naturalnie.

Kolor

Jedną z najważniejszych spraw jest dobór koloru, który będzie odpowiedni dla naszego typu urody. Najlepszy kolor to taki, jaki nasze policzki przybierają po intensywnym wysiłku, lub na mrozie. Wystarczy poklepać się po policzku i zaobserwować ich naturalny odcień. Innym sposobem jest dobór różu pod naturalny kolor ust. Do jasnych warg pasuje różowy i brzoskwiniowy, a do ciemnych morelowy, a nawet odcienie czerwieni.

Konsystencja

Zależy ona przede wszystkim od typu cery. Dla cery tłustej i mieszanej najlepszy jest róż sypki, sprawdza się również kosmetyk ciekły lub żelowy. Do cery suchej idealny jest róż w kremie.

Baza

Róż to przeważnie ostatni z kroków nakładania makijażu. Istnieje jednak teoria, która mówi, że nakładanie różu na policzki powinno nastąpić jeszcze przed nałożeniem podkładu. Róż może wyglądać wtedy bardziej naturalnie. Należy więc wybrać sposób odpowiedni dla siebie.

Pędzel

Pędzle, będące w zestawie razem z różem, przeważnie do niczego się nie nadają. Są one bowiem zbyt małe, należy zainwestować w większy, najlepiej z naturalnego włosia.

Uśmiech

Aby odnaleźć na policzkach odpowiednie miejsca do nałożenia różu, należy stanąć przed lustrem i po prostu uśmiechnąć się. Następnie zanurzamy pędzel w różu i traktujemy nim powstałe wypukłości, rozcierając róż w kierunku skroni.

Korekta

Nadmiar różu ścieramy chusteczką lub pudrujemy sypkim pudrem. Jednak w przypadku różu w płynie lub w żelu, należy niestety zmyć go i nakładanie różu na policzki powtórzyć od początku.

Zdjęcie autorstwa MART PRODUCTION z Pexels

Polecane

Piękne paznokcie

Piękne paznokcie

Mocne i piękne paznokcie są ozdobą dla dłoni i naszą...

Czytaj więcej
Choroby kobiecych sutków

Choroby sutka

Sutki należą do drugorzędowych cech płciowych żeńskich. Rozwój sutków rozpoczyna...

Czytaj więcej
Przyrząd do mamografii

Badania kobiet

W wieku 40 lat każda kobieta powinna znaleźć czas aby...

Czytaj więcej
Alarm dla kobiet

Alarm dla kobiet

Zawał serca, udar mózgu, niedokrwienie kończyn dolnych – wydawałoby się,...

Czytaj więcej
Suplementy

Suplementy – konieczne czy zbyteczne?

Rytm życia przyspiesza, praca, nerwy, coraz trudniej zachować zdrowie i...

Czytaj więcej