Site Loader
Makijaż do brązowych oczy

Nie każda z nas została obdarzona przez naturę pięknymi, dużymi oczami. Nie ma jednak czym się przejmować, bo istnieją proste sposoby na makijaż dla małych oczu, które skutecznie uwydatnią oczy i nadadzą zmysłowości spojrzeniu.

Z białą kredką

Białym, miękkim ołówkiem do oczu rysujemy cienką linię tuż przy rzęsach, po wewnętrznej stronie dolnej powieki. Taka kreska to idealny sposób na ukrycie zmęczenia i powiększenie oczu. Wewnętrzne kąciki oczu podkreślamy białym cieniem, w zależności od okazji matowym lub opalizującym.

Różowo – szary

Białą kredkę lub matowy, biały cień nakładamy pod łuki brwiowe i na wewnętrzne kąciki oka. Rozcieramy i pokrywamy ruchomą część powieki jasnym, różowym cieniem. Potem szarym, perłowym cieniem akcentujemy zewnętrzne kąciki oka i rozcieramy go w kierunku załamania powieki. Tym samym cieniem akcentujemy linię dolnych rzęs. Czarną kredką lub eyelinerem rysujemy płynną kreskę, zaczynając od środka górnej powieki i stopniowo ją pogrubiając. Ważnym elementem tego makijażu jest podkręcenie rzęs zalotką i wytuszowanie ich. Dla lepszego efektu białą kredką akcentujemy wewnętrzną stronę dolnej powieki.

Smokey eyes

Tak zwane „smokey eyes” czyli makijaże oka, dające wrażenie „przydymionego spojrzenia” to także proste sposoby na makijaż dla małych oczu. Trzeba jednak pamiętać, że ten makijaż jest dość odważny i nadaje się bardziej na imprezę, niż do biura. Makijaż ten rozpoczynamy od obrysowania oka tuż przy linii rzęs czarną kredką. Następnie na całą powierzchnię ruchomej powieki nakładamy czarny cień. Natomiast obszar przy załamaniu powieki pokrywamy szarym cieniem i dokładnie go rozcieramy, tak, by uzyskać efekt przydymionej powieki. Ostatnim krokiem jest bardzo dokładne wytuszowanie rzęs. Spojrzenie będzie jeszcze bardziej uwypuklone, jeżeli zadbamy o właściwy makijaż brwi.

Zdjęcie autorstwa Manga Verde z Pexels

Polecane

Jak dbać o kobiecą figurę

Jak dbać o sylwetkę? – 6 prostych sposobów

Nie musisz wcale katować się restrykcyjnymi dietami i męczącymi treningami,...

Czytaj więcej
Żółtaczka - leki

Stop żółtaczce

Warto wiedzieć, że do zakażenia wirusem wystarczy jedna kropla zainfekowanej...

Czytaj więcej
Co to są kalorie?

Co to są kalorie?

Liczymy je, staramy się ograniczyć ich ilość, ale nie zastanawiamy...

Czytaj więcej
Dieta Turbo

Dieta Turbo dla niecierpliwych

Co nam daje dieta Turbo? Możliwość zrzucenia aż pięciu kilogramów...

Czytaj więcej
Jak utrzymać opaleniznę

Jak utrzymać wakacyjną opaleniznę? – 4 wskazówki

Złocista, opalona skóra jest tak piękna, że chciałoby się utrzymać...

Czytaj więcej