Site Loader
Siwienie włosów

Siwizna włosów to problem, który po pewnym czasie dotyka każdą z nas , gdyż jest to naturalny proces starzenia się. Nie oznacza to jednak, że skazane jesteśmy przez to na używanie farb, szamponów, czy odżywek, od których uginają się sklepowe półki.

Okazuje się bowiem, że istnieją pewne proste, domowe sposoby, które pomogą nam skutecznie ukryć siwe włosy.

Ziołowa terapia

Siwe włosy nabiorą ciemnego, brunatnego koloru po zastosowaniu wywaru z czarnej herbaty i szałwii. W tym celu należy zmiksować łyżkę listków herbaty z łyżką suszonych liści szałwii, zalać mieszankę połową litra wrzątku i gotować 2 godziny na małym ogniu. Po ostudzeniu wcieramy wywar we włosy 2 razy dziennie przez 5 dni.

Orzech włoski

Siwizna włosów zostanie skutecznie pokryta przez napar z orzecha włoskiego. Wystarczy zalać garść łupin orzecha połową litra wody i parzyć przez pół godziny. Po przecedzeniu naparu płuczemy nim włosy. Taka płukanka nadaje się idealnie do pogłębienia odcienia ciemnych włosów, a siwiznę pokryje dopiero po długotrwałym użytkowaniu.

Odsiwiacz

Jeżeli pragniemy zachować naturalny kolor włosów i jesteśmy przeciwniczkami farb koloryzujących, do tego nie zależy nam na błyskawicznym efekcie, warto pomyśleć o odsiwiaczu. W odróżnieniu od farb, działa on stopniowo i dyskretnie, w łagodny i bezpieczny sposób odbudowuje pigmenty we włosach. Odsiwiacze zawierają tak zwane prekursory melaniny, które wnikając do wnętrza włosa, pod wpływem tlenu z powietrza przekształcają się w pigment identyczny z naturalnym. Odsiwiacze przeznaczone są do włosów o naturalnym odcieniu, poczynając od średniego blondu, do średniego brązu. Preparatu nie można stosować na wcześniej koloryzowanych farbą włosach.

Fot. Pixabay.com

Polecane

Alkohol, a ciąża

Jesteś w ciąży? Nie pij!

Badania wykazały, że co dziesiąta kobieta w ciąży sięga po...

Czytaj więcej
Serce w rozterce

Serce w rozterce

Zaburzenia układu krążenia to najczęstsza choroba kobiet dojrzałych. Dotyka 16%...

Czytaj więcej
Ekologiczne życie

5 zasad ekologicznego życia

Życie w zgodzie z naturą wcale nie jest takie trudne...

Czytaj więcej
Niezdrowe jedzenie

Fałszowanie żywności – głód zysku

Fałszowanie pieniędzy, dokumentów, co jakiś czas słyszy się o takich...

Czytaj więcej
Co kupować, aby nie chorować?

Co kupować, aby nie chorować?

Żywność – jak każdy inny produkt – możemy reklamować. Mamy...

Czytaj więcej