Site Loader
higiena jamy ustnej

Szczoteczka soniczna to nowy standard i maksimum komfortu w codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Oznacza mniej płytki nazębnej, bielsze szkliwo oraz dziąsła w lepszej kondycji, a także świeży oddech. Jeśli chcesz mieć ładny uśmiech, zainwestuj w dobrej jakości szczoteczkę soniczną. Która będzie najlepsza i przede wszystkim skuteczna?

Stan jamy ustnej ma wpływa na różne aspekty zdrowia, dlatego uzasadnione jest twierdzenie, że zdrowie zaczyna się w jamie ustnej. Nieleczone choroby zębów i dziąseł wpływają na zdrowie całego organizmu. Dużym ułatwieniem w codziennej pielęgnacji jamy ustnej będzie szczoteczka soniczna.

Szczoteczka soniczna – zalety

Nowoczesne i zaawansowane modele mogą wykonać nawet ponad 60 tysięcy ruchów na minutę. Skutecznie rozbijają i usuwają płytkę bakteryjną, a mimo to są bezpieczne dla dziąseł. Płytka nazębna to zwykle lekko żółta substancja. Zwykle jest widoczna wzdłuż linii dziąseł. Jeśli zbyt długo tam zalega, może przekształcić się w kamień nazębny, a ten z kolei jest trudniejszy do usunięcia.

Szczoteczka soniczna i jej regularne używanie pozwoli najlepiej zadbać o higienę zębów, dziąseł i języka. Można jej używać nawet mimo nadwrażliwości zębów. Kluczowa jest optymalna liczba ruchów włókien oraz zakres działania. Nie powoduje recesji dziąseł.

Jak wybrać szczoteczkę soniczną?

Wybierając szczoteczkę soniczną, zwróć uwagę na takie parametry jak m.in. prędkość szczotkowania, liczba wykonywanych ruchów, rodzaje trybów pracy czy materiały wykorzystane do jej wyprodukowania.

Szybkość. Sprawdź, z jaką prędkością pracuje głowica szczoteczki, bo od tego zależy skuteczność i efektywność pielęgnacji oraz usuwania płytki nazębnej. Najlepsze modele generują aż 60 tys. ruchów na minutę.

Irygator. Warto wybrać model, który ma w zestawie także irygator. To drobne akcesorium pozwala dokładnie czyścić zakamarki i przestrzenie międzyzębowe. Irygator jest niezbędny m.in. dla osób noszących aparat ortodontyczny, które świetnie znają ten problem.

Czytaj również:  Wypoczęte spojrzenie - 5 porad na cienie pod oczami

Liczba i rodzaje trybów pracy. Zaawansowana szczoteczka soniczna ma różne tryby pracy, nie tylko służące do mycia zębów. Wśród nich jest na przykład tryb delikatnego mycia, wybielania zębów czy masażu dziąseł.

Przeznaczenie i budowa szczoteczki. Prostszy, mniejszy i lżejszy model będzie odpowiedni dla dziecka. Warto przyzwyczajać malucha jak najwcześniej do starannej pielęgnacji jamy ustnej. Takie modele często mają timer, dzięki któremu dziecko może łatwo odmierzać czas, by umyć zęby dokładnie.

fot. geralt / Pixabay

Polecane

Ważna witamina D

Ważna witamina D

Ponad 90 procent Polaków ma deficyt witaminy D, niezbędnej do...

Czytaj więcej
Suche i szorstkie stopy

Suche i szorstkie stopy

Od wieków stopy podświadomie przykuwają uwagę płci przeciwnej i występują...

Czytaj więcej
Domowe metody leczenia grzybicy

Domowe metody leczenia grzybicy

Grzybice różnego rodzaju to choroby skóry, dość często spotykane u...

Czytaj więcej
Ujarzmij swoje włosy

Ujarzmij swoje włosy – rzeźbienie, nabłyszczanie i wygładzanie

Dzięki naszym sposobom na ujarzmienie włosów, posiadaczki nawet najbardziej niesfornej...

Czytaj więcej
Dieta 1200 kcal

Dieta 1200 kalorii

Wystarczy przejrzeć kolorowe magazyny dla kobiet czy poczytać fora internetowe,...

Czytaj więcej