Site Loader
Jak dobrać kolor szminki

Pięknie umalowane usta potrafią jak nic innego przyciągnąć męską uwagę. Jednak, by efekt wyszedł naprawdę spektakularnie, trzeba wiedzieć, jaki kolor pomadki idealnie podkreśli naszą urodę. W tym celu pomocne będą poniższe sposoby na dobranie koloru szminki.

Wąskie usta

Właścicielki wąskich warg powinny jak ognia wystrzegać się ciemnych pomadek, gdyż sprawią one, że usta będą wydawały się jeszcze węższe. Lepiej wybierać kolory naturalne, półprzezroczyste. Aby uwydatnić wargi, dobrze jest je obrysować konturówką w odcieniu zbliżonym do koloru ust, a całe wargi pomalować jasnoróżową, brzoskwiniową lub beżową pomadką. Jeszcze więcej pełności wargom doda kropla błyszczyku, nałożona na środek ust.

Pełne usta

Kobiety o pełnych wargach mogą uważać się za prawdziwe szczęściary. Mają także spore pole do popisu, jeśli chodzi o dobranie koloru szminki. Pasują im zarówno jasne, jak i ciemne odcienie, trzeba jednak pamiętać, że pełnych ust nie powinno się dodatkowo uwypuklać makijażem, żeby efekt nie wyszedł tandetnie. Lepiej więc zrezygnować z obrysowywania warg konturówką, a także zaleca się oszczędne używanie błyszczyka. Panie o pełnych wargach wyglądają znakomicie w szminkach w barwach czerwieni, różu, jagody.

Blondynki

Do delikatnej urody blondynek pasują między innymi ciepłe i pastelowe odcienie różu. Jeśli chodzi o czerwień, lepiej wybierać taką w odcieniu koralowym, lekko złamaną oranżem.

Szatynki

Świetnym sposobem na dobranie koloru szminki dla szatynek są ciepłe, brzoskwiniowe odcienie i jasne brązy. Dobrze będą też wyglądać pomadki w barwach rudości złamanej różem.

Rude

Rudzielcom poleca się stosowanie pomadek beżowych, wpadających w pomarańcz, brunatnych różów. Czerwień także jest jak najbardziej odpowiednia do ognistych włosów, jednak powinna ona być złamana oranżem, ceglasta, lub rdzawa.

Brunetki

Czerwień wpadająca w brąz lub złamana fioletem to idealne sposoby na dobranie koloru szminki dla brunetki. Ponadto ciemnowłose panie będą wyglądać świetnie z ustami pomalowanymi na kolor czekoladowy, malinowy, lub burgund.

Czytaj również:  Sprawdzone sposoby na chrapanie

Obraz Bessi z Pixabay

Polecane

Dbanie o całe ciało

Zadbaj o siebie od stóp do głów

Patrząc na skórę, dostrzegasz , że w niektórych miejscach jest...

Czytaj więcej
Suche i szorstkie stopy

Suche i szorstkie stopy

Od wieków stopy podświadomie przykuwają uwagę płci przeciwnej i występują...

Czytaj więcej
Dieta miażdżycowa

Dieta miażdżycowa – cholesterolowa

Miażdżycą nazywamy przewlekłą chorobę, która polega na tworzeniu się zmian...

Czytaj więcej
Układ rozrodczy kobiet

Żeński układ rozrodczy

Rola żeńskiego układu rozrodczego jest dwojaka. Jajniki wytwarzają komórki jajowe...

Czytaj więcej
Alergia od małego

Alergia od małego

Proces alergizacji zaczyna się już w czasie ciąży. Alergia pokarmowa...

Czytaj więcej