Site Loader
gabinet dietetyczny

Aby założyć gabinet dietetyczny, musisz określić usługi, które będziesz świadczyć, takie jak konsultacje i plany żywieniowe. Ważne jest również, aby przed otwarciem uzyskać niezbędne licencje i certyfikaty.

Niektóre z rzeczy, których będziesz potrzebować, aby otworzyć gabinet dietetyczny, to fizyczna przestrzeń dla Twojej firmy i przede wszystkim dobry biznes plan! Gabinet dietetyczny to miejsce, do którego ludzie mogą udać się po poradę, co należy jeść, aby ich życie z miesiąca na miesiąc stawało się piękniejsze, a ich ciało zdrowsze. Jest to również miejsce, do którego ludzie mogą się udać i dowiedzieć się, która żywność jest zgodna z ich specyficznymi potrzebami żywieniowymi.

Otwarcie tego typu gabinetu będzie korzystne dla społeczeństwa, ponieważ zapewni im wiedzę i zasoby potrzebne do dokonywania zdrowszych wyborów żywieniowych. Chyba każdy z nas przyzna, że dobrze mieć w najbliższym sąsiedztwie dietetyka, prawda? Dziś dowiesz się, jak założyć gabinet dietetyczny.

Czy gabinet dietetyczny to dobry pomysł na biznes?

Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że zakładanie gabinetu dietetycznego to przede wszystkim ciekawy sposób na biznes. Na stronie internetowej projektzdrowie.info możesz dowiedzieć się większej ilości informacji na temat franczyzy. Do tej pory otwartych gabinetów dietetycznych właśnie na zasadzie franczyzy jest już 38. Ilość gabinetów dietetycznych na terenie całej Polski ciągle rośnie. Projekt Zdrowie to rozwiązanie, które wyróżnia się na tle konkurencji na rynku nowoczesnym modelem biznesowym.

Nie bez znaczenia pozostaje również doskonała znajomość branży doświadczonego i zaangażowanego w rozwój firmy zespołu. Bycie franczyzobiorcą pozwala na uzyskanie wysokiego zwrotu z inwestycji – biznes w branży zdrowego odżywiania się cieszy się wysoka rentownością.

Otwieranie gabinetu dietetycznego – podstawowe wymagania

Aby otworzyć gabinet dietetyczny i skorzystać z możliwości franczyzy, niezbędne jest spełnienie kilku warunków. Jednym z najważniejszych jest planowanie otwarcia gabinetu dietetycznego w mieście, który liczy sobie przynajmniej 10 tysięcy mieszkańców. Drugim aspektem jest konieczne zatrudnienie dietetyka z wykształceniem kierunkowym. Oprócz wskazanych powyżej wymagań niezbędne okazuje się prowadzenie własnej działalności gospodarczej lub gotowość do jej założenia. Założenie gabinetu dietetycznego wiąże się z przyjmowaniem pacjentów. Wobec tego warto rozejrzeć się za lokalem handlowym, który musi znajdować się na parterze.

Czytaj również:  Jakich produktów powinno unikać Twoje dziecko?

Wspomniany lokal handlowy powinien posiadać witrynę i być zlokalizowany na jednej z głównych ulic handlowych w mieście lub w lokalizacji, pozostającej w ciągłym ruchu pieszych. Powierzchnia lokalu powinna wahać się między 30, a 50 metrami kwadratowymi. Aby zostać franczyzobiorcą niezbędne staje się również przestrzeganie zasad obsługi pacjent zgodnie z przyjętymi standardami oraz zaaranżowanie gabinetu zgodnie ze standardami sieci projektzdrowie.info. Eksperci mogą pochwalić się wypracowaną i skuteczną metodą pracy z pacjentami. Otwarcie gabinetu dietetycznego nie musi wiązać się z wymyśleniem nazwy, tworzeniem identyfikacji wizualnej i dodatkowym kosztem związanym z budowaniem silnej marki. Skorzystaj z możliwości zostania franczyzobiorcą.

Materiał partnera (LH)

Polecane

Dieta ziemniaczana

Dieta ziemniaczana: łatwa, zdrowa i skuteczna

Jak z nazwy diety wynika, podstawowym składnikiem pożywienia są ziemniaki....

Czytaj więcej
Wiosenny makijaż

Kolorowy makijaż – wiosna 2021 – najlepsze pomysły

Wyraziste, kolorowe makijaże są modnym trendem w sezonie wiosna, lato...

Czytaj więcej
Jak zachować matową twarz

Jak zachować matową twarz – praktyczny poradnik

Nawet, jeśli nie masz tłustej cery, na pewno zdarza się,...

Czytaj więcej
Naturalny lek na cukrzycę

Naturalne lekarstwo na cukrzycę

Cukrzyca jest chorobą, która każdego dnia dotyka coraz więcej osób...

Czytaj więcej
Wygładzanie cery

4 proste sposoby na wygładzanie cery

Wiele kobiet boryka się z chropowatą, pełną niedoskonałości cerą. Niewielu...

Czytaj więcej