Site Loader
Dieta oczyszczająca

Gdy postanowimy, że nasz organizm jest tak przesycony toksynami i szkodliwymi substancjami, że wymaga posprzątania, należy przede wszystkim wdrożyć odpowiednia dietę.

Musi ona opierać się na podaży dużej ilości wody oraz błonnika.

Substancje wspomagające oczyszczanie

Istnieją substancje roślinne wspomagające przemianę materii, poprawiające pracę narządów wewnętrznych, a co za tym idzie – pozwalające szybciej i skuteczniej je oczyścić, poprawiając tym samym samopoczucie i zdrowie, oraz urodę.

Jest wiele ziół, które wprowadzone do zdrowej i zbilansowanej diety pomogą oczyścić organizm. Tak na przykład ostropest plamisty ma wpływ zbawienny na komórki wątroby odbudowując je, przez co wątroba lepiej spełnia swoje funkcje.

Mniszek lekarski z kolei poprawia funkcjonowanie nerek i dróg żółciowych., przez co jest skuteczniejszy w usuwaniu mocznika i nadmiaru wody z organizmu.

Wiązówka błotna pozwala pozbyć się pasożytów układu pokarmowego, o których większość pacjentów nawet nie ma pojęcia.

Zielona herbata – nasz sprzymierzeniec podczas diety oczyszczającej

Doskonałym sposobem jest tez przerzucenie się ze zwykłej, czarnej herbaty oraz kawy, na zielona herbatę – ma ona działanie podobne do kawy, ale nieco łagodniejsze, przy tym jest doskonałym przeciwutleniaczem i wspomaga trawienie oraz produkcję soków żołądkowych. Stąd też, gdy już dojdziemy do wniosku, że warto by zacząć wspierać swój organizm działaniami oczyszczającymi, należy zaopatrzyć się w duże ilości wody, odpowiednie zioła i pić je zamiast herbaty czy kawy.

Zbilansowana dieta

Ponadto należy zbilansować dietę, wprowadzić do niej więcej błonnika, witamin i minerałów, a do codziennego trybu życia nieco więcej aktywności fizycznej i w ten sposób w ciągu kilku tygodni, lub nawet dni, zaczniemy odczuwać znaczącą poprawę stanu naszego zdrowia.

Nawet, jeśli nie wierzy się zbytnio w te rewelacje, warto potraktować je na zasadzie „spróbować nie zaszkodzi” – bo rzeczywiście, wprowadzanie odpowiedniej diety czy ziół nie wymaga konsultacji z lekarzem, jest zalecane każdemu. Z ziołami należy się kontrolować jedynie wówczas, gdy jest się na nie uczulonym lub jest się w ciąży, istnieje wówczas ryzyko uczulenia dziecka.

Czytaj również:  Trzy słowa o herbacie

Fot. Pixabay.com

Polecane

Gdy nie tolerujesz laktozy

Gdy nie tolerujesz laktozy

Laktoza to cukier występujący w mleku, który może wywoływać dolegliwości...

Czytaj więcej
Pocenie się

Pocenie się i zapach ciała

Gruczołów potowych są miliony. Znajdują si e na prawie każdym...

Czytaj więcej
Manu na jesień i zimę

Menu na jesień i zimę

Co warto wprowadzić do diety jesienią? Pora lekkich posiłków już...

Czytaj więcej
Sposoby na zmęczone oczy

6 prostych sposobów na zmęczone (podkrążone) oczy

Swędzenie i pieczenie oczu to nieprzyjemne oznaki tego, że są...

Czytaj więcej
Tętno maksymalne

Wyznaczanie tętna maksymalnego(MHR)

MHR lub HRmax (z ang. Maximal heart rate) jest to...

Czytaj więcej