Site Loader
Dieta która odchudzi każdego

Dieta Dukana, Cambridge, dieta 1000kcal… Nie zwracamy uwagi na konsekwencje, najważniejszy jest szybki ubytek masy ciała. Pamiętajmy jednak że tłuszczyku gromadzonego przez długi czas nie da się pozbyć w tydzień, czy dwa.

Optymalne tempo ubytku masy ciała to średnio 0,5 – 1 kg na tydzień. Zmienia się ono w trakcie odchudzania. Spowodowane jest to skomplikowaniem procesu chudnięcia. W pierwszej fazie odchudzania tracimy dużą ilość wody, kilogramy szybko uciekają również dlatego że tempo metabolizmu utrzymuje się na normalnym poziomie. Później są „dwie drogi odchudzania”. Możemy wybrać tą prawidłową – skorzystać z indywidualnie skomponowanej diety lub złą – odchudzać się którąś z „modnych” diet alternatywnych.

Dobrze skomponowana dieta, stworzona przez profesjonalnego dietetyka jest gwarancją znacznie większej szansy na sukces oraz osiągnięcie długotrwałych zauważalnych efektów. Ważne jest również indywidualne dopasowanie diety do potrzeb pacjenta. Każdy z nas ma inne zapotrzebowanie ze względu na wiek, płeć oraz wskaźniki antropometryczne.

Jeśli skorzystamy ze źle ułożonej diety to wówczas mamy duże prawdopodobieństwo na to że nasze tempo przemiany materii w krótkim czasie od rozpoczęcia odchudzania spadnie gwałtownie i wskazówka wagi zatrzyma się. Dzieje się tak, gdyż organizm w trakcie głodzenia się przygotowuje się do długotrwałego deficytu energetycznego. Spowalnia tempo przemiany materii aby zgromadzony zapas energii starczył na dłużej.

Pojawia się wówczas zmęczenie, nierzadkie bywają też bóle głowy spowodowane dużym deficytem energetycznym. Jeżeli uważasz że można odchudzać się zdrowo spożywając 600-800 kcal/dobę to jesteś w błędzie.

To że dieta dostarcza odpowiednio umniejszoną ilość kalorii nie oznacza że jest ona dobrze skonstruowana. Dobra dieta musi być przede wszystkim zdrowa. Ważny jest też stosunek ilości spożywanych węglowodanów i tłuszczów oraz ilość białka i błonnika. Gdy któregoś z tych składników jest zbyt dużo lub zbyt mało dieta taka może okazać się szkodliwa dla zdrowia lub uciążliwa w stosowaniu. Przykładem mogą być ciągłe zaparcia spowodowane niską podażą błonnika w diecie.

Przed zastosowaniem diety alternatywnej zastanów się, czy jest sens ryzykować zdrowie, katować się i głodzić dla krótko widocznego efektu, czy może lepiej skorzystać z profesjonalnej porady dietetyka aby z przyjemnością i smakiem odchudzać się i utrzymać efekt widoczny przez długi czas.

Fitmaniak

Polecane

Celulit

Cellulit – poznaj wroga zanim go zwalczysz!

Cellulit, wszyscy wiedzą o jego istnieniu, ale czym on tak...

Czytaj więcej
Mezoterapia

Mezoterapia – dlaczego warto?

Marzenie o wiecznej młodości towarzyszą nam chyba od zarania dziejów....

Czytaj więcej
Hula hop

Biodra w ruch!

Talia osy, to marzenie każdej kobiety i co niektórych mężczyzn......

Czytaj więcej
Alergia od małego

Alergia od małego

Proces alergizacji zaczyna się już w czasie ciąży. Alergia pokarmowa...

Czytaj więcej
Aktywne półkolonie dla dzieci

Aktywne i zdrowe półkolonie dla dzieci w Poznaniu

Każdy człowiek powinien być aktywny fizycznie, jednak rozwój świata sprawił,...

Czytaj więcej

Archiwa