Site Loader
Buty dobre na fitness

Efekt naszych ćwiczeń wynika z naszej motywacji i diety, ale też od stroju. Poświęć chwilę na dobór odpowiednich butów – muszą być lekkie i wyprodukowane z tzw. oddychających materiałów. Zapomnij znoszonych adidasach!

Jeśli ćwiczysz w trampkach albo starych adidasach, możesz być narażony na urazy. Źle dobrane obuwie może przyczynić się do urazów kostki, kręgosłupa czy też kolan. Buty do fitnessu podstawa, niezależnie, gdzie ćwiczyć.

Pamiętaj, że najważniejsza część to podeszwa. Obuwie powinno mieć większą przyczepność, aby amortyzowało stopy i stabilizowało ich położenie. Wybierz buty sznurowane, bo podnoszą one stabilność stopy.

Jeśli masz buty do biegania, nie będą dobre na fitness! Podczas biegu ważna jest amortyzacja, a takie buty na siłowni mogą doprowadzić do kontuzji. Dobre buty podnoszą komfort treningu, gdyż nie dokucza Ci ból. Ponadto komfortowe obuwie zwiększa naszą efektywność!

Kolejnym ważnym czynnikiem jest przewiewność materiału, więc sprawdź też materiał, z jakiego wykonano buty. Wybierz przewiewny materiał, tzw. oddychający. Naturalna skóra będzie lepsza od sztucznych tworzyw, a siateczka zagwarantuje wentylację.

Teraz panuje trend na nowoczesne technologie – producenci prześcigają się w nowych rozwiązaniach. Jedne teoretycznie dodają szybkości, inne usprawnią pracę pośladków itd. Pamiętaj jednak, że buty nie ćwiczą za Ciebie – najważniejsza jest Twoja motywacja i zaangażowanie. Nowe technologie i design obuwia to już kwestia drugorzędna… 

Fitmaniak

Polecane

Naturalne sposoby na ból

Jakie są naturalne sposoby na ból?

Zanim weźmiesz tabletkę przeciwbólową, sprawdź jakie są naturalne, ziołowe sposoby...

Czytaj więcej
Butelka wody

Wiosenne oczyszczanie, z głową!

Rozdrażnienie, zmęczenie, bóle głowy, infekcje... Bardzo często objawy te określamy...

Czytaj więcej
Niezdrowe jedzenie

Dlaczego gdy jesteśmy niewyspani, sięgamy po niezdrowe jedzenie?

Nieprzespana noc sprawia, że ludzie stają się znacznie mniej odporni...

Czytaj więcej
Chudnij za biurkiem

Chudnij za biurkiem

Namawiamy do zmian w diecie i aktywnego trybu życia. O...

Czytaj więcej
Glikogen - paliwo sportowca

Paliwo sportowca – glikogen

Nie potrzebujemy suplementów żeby rekreacyjnie uprawiać sport, człowiek od zawsze...

Czytaj więcej

Archiwa