Site Loader
Buty dobre na fitness

Efekt naszych ćwiczeń wynika z naszej motywacji i diety, ale też od stroju. Poświęć chwilę na dobór odpowiednich butów – muszą być lekkie i wyprodukowane z tzw. oddychających materiałów. Zapomnij znoszonych adidasach!

Jeśli ćwiczysz w trampkach albo starych adidasach, możesz być narażony na urazy. Źle dobrane obuwie może przyczynić się do urazów kostki, kręgosłupa czy też kolan. Buty do fitnessu podstawa, niezależnie, gdzie ćwiczyć.

Pamiętaj, że najważniejsza część to podeszwa. Obuwie powinno mieć większą przyczepność, aby amortyzowało stopy i stabilizowało ich położenie. Wybierz buty sznurowane, bo podnoszą one stabilność stopy.

Jeśli masz buty do biegania, nie będą dobre na fitness! Podczas biegu ważna jest amortyzacja, a takie buty na siłowni mogą doprowadzić do kontuzji. Dobre buty podnoszą komfort treningu, gdyż nie dokucza Ci ból. Ponadto komfortowe obuwie zwiększa naszą efektywność!

Kolejnym ważnym czynnikiem jest przewiewność materiału, więc sprawdź też materiał, z jakiego wykonano buty. Wybierz przewiewny materiał, tzw. oddychający. Naturalna skóra będzie lepsza od sztucznych tworzyw, a siateczka zagwarantuje wentylację.

Teraz panuje trend na nowoczesne technologie – producenci prześcigają się w nowych rozwiązaniach. Jedne teoretycznie dodają szybkości, inne usprawnią pracę pośladków itd. Pamiętaj jednak, że buty nie ćwiczą za Ciebie – najważniejsza jest Twoja motywacja i zaangażowanie. Nowe technologie i design obuwia to już kwestia drugorzędna… 

Fot. Pixabay.com

Polecane

Co to są kalorie?

Co to są kalorie?

Liczymy je, staramy się ograniczyć ich ilość, ale nie zastanawiamy...

Czytaj więcej
Produkty light: cola zero

Pułapki dietetycznych produktów

Na półkach sklepowych można znaleźć  niskosłodzone i niskotłuszczowe ciastka, wafle...

Czytaj więcej
Sposoby na łamliwe paznokcie

Sprawdzone sposoby na łamliwe paznokcie

Połamane i rozdwojone paznokcie są dość często spotykanym, nieestetycznym i...

Czytaj więcej
Spacer z psem

Spaceruj z psem – prosta aktywność i sposób na endorfiny

Pies to wierny towarzysz i najlepszy przyjaciel, obowiązek, ale też...

Czytaj więcej
Słodzona kawa

Słodzona kawa poprawia pamięć

Dobra wiadomość dla osób, które nie potrafią odmówić sobie kawy...

Czytaj więcej