Site Loader
Buty dobre na fitness

Efekt naszych ćwiczeń wynika z naszej motywacji i diety, ale też od stroju. Poświęć chwilę na dobór odpowiednich butów – muszą być lekkie i wyprodukowane z tzw. oddychających materiałów. Zapomnij znoszonych adidasach!

Jeśli ćwiczysz w trampkach albo starych adidasach, możesz być narażony na urazy. Źle dobrane obuwie może przyczynić się do urazów kostki, kręgosłupa czy też kolan. Buty do fitnessu podstawa, niezależnie, gdzie ćwiczyć.

Pamiętaj, że najważniejsza część to podeszwa. Obuwie powinno mieć większą przyczepność, aby amortyzowało stopy i stabilizowało ich położenie. Wybierz buty sznurowane, bo podnoszą one stabilność stopy.

Jeśli masz buty do biegania, nie będą dobre na fitness! Podczas biegu ważna jest amortyzacja, a takie buty na siłowni mogą doprowadzić do kontuzji. Dobre buty podnoszą komfort treningu, gdyż nie dokucza Ci ból. Ponadto komfortowe obuwie zwiększa naszą efektywność!

Kolejnym ważnym czynnikiem jest przewiewność materiału, więc sprawdź też materiał, z jakiego wykonano buty. Wybierz przewiewny materiał, tzw. oddychający. Naturalna skóra będzie lepsza od sztucznych tworzyw, a siateczka zagwarantuje wentylację.

Teraz panuje trend na nowoczesne technologie – producenci prześcigają się w nowych rozwiązaniach. Jedne teoretycznie dodają szybkości, inne usprawnią pracę pośladków itd. Pamiętaj jednak, że buty nie ćwiczą za Ciebie – najważniejsza jest Twoja motywacja i zaangażowanie. Nowe technologie i design obuwia to już kwestia drugorzędna… 

Fot. Pixabay.com

Polecane

Dieta Dukana

Dieta Dukana

Chyba nie ma nikogo, kto nie słyszałby wcześniej o diecie...

Czytaj więcej
pielęgnacja cery jesienią

Jak zadbać o skórę jesienią?

Pielęgnacja skóry jesienią jest dość wymagająca, bo wtedy często walczymy...

Czytaj więcej
Dlaczego chorujemy latem?

Dlaczego chorujemy latem?

Latem nasza odporność jest większa niż zimą, nie oznacza to...

Czytaj więcej
Mezoterapia

Mezoterapia – dlaczego warto?

Marzenie o wiecznej młodości towarzyszą nam chyba od zarania dziejów....

Czytaj więcej
Witaminy i minerały zimą

Witaminy i minerały zimą – co jeść, aby być zdrowym?

Zima to pora roku, w której musimy szczególnie zadbać o...

Czytaj więcej