Site Loader
sport na jesień

Jesienią wiele osób porzuca bieganie czy jazdę na rowerze i traci ogólną chęć do aktywności fizycznej. Łatwo wtedy o rozleniwienie i utratę formy, sylwetki oraz dobrego samopoczucia. Zadbaj o siebie kompleksowo i nie rezygnuj ze sportu niezależnie od pogody.

Jesienią i zimą na aktywność fizyczną decyduje się jedynie 10% ankietowanych, a ponad 55% spędza czas wolny przez telewizorem – ciepły koc, przekąski i Netflix nie są jednak sposobem na zapewnienie humoru oraz ładnej figury. W porze jesiennej również pamiętaj o sporcie – dostosuj jednak treningi do pogody. W razie deszczu możesz skorzystać z bogatej oferty klubów fitness albo też poćwiczyć w domu.

Dlaczego warto ćwiczyć jesienią?

Aktywność fizyczna w każdej formie – jak spacery, jazda na rowerze lub rolkach, pływanie czy siłownia – korzystnie i kompleksowo wpływa na nasz organizm. Ruch wzmaga pracę i wydajność serca, redukuje stres, obniża ciśnienie, stymuluje produkcję hormonów szczęścia, czyli endorfin. Ponadto sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej, obniżaniu całkowitego cholesterolu, a także poprawiają nastrój i pomagają kontrolować wagę oraz stymulować sylwetkę. W połączeniu z odpowiednią i zbilansowaną dietą ćwiczenia dadzą znakomite rezultaty.

Jakie formy aktywności sprawdzą się jesienią?

Jesienią polecamy nadal bieganie oraz jazdę na rowerze – po prostu musisz się odpowiednio ubrać. W naprawdę chłodne dni możesz obie aktywności praktykować również w siłowni lub klubie fitness. Ważne też, by rower był wyposażony w lampki oraz elementy odblaskowe, co poprawi bezpieczeństwo na drodze.

Zawsze dobrą formą aktywności jest spacer, a także nordic walking. Nawet 40 minut marszu albo marszobiegu wpływa korzystnie, relaksuje i dodaje energii. Zapisz się też do fitness klubu oraz na basen, bo warto różnicować i uprawiać różne sporty. W siłowni dostępne są też różne zajęcia zorganizowane – jak aerobic, ćwiczenia kardio, joga, stretching, zumba lub inny trening z elementami tańca, ćwiczenia ukierunkowane na płaski brzuch, modelujące nogi i wiele innych. Każda aktywność ma inne zalety, pobudza do pracy inne partie mięśni, rozwija nasze umiejętności, poprawia ogólną wydolność.

Czytaj również:  Paliwo sportowca – glikogen

fot. lograstudio / Pixabay

Polecane

Owoce goji

Jagody goji – owoce długowieczności

Znane w Chinach i Tybecie od ponad 2000 lat, nazywane...

Czytaj więcej
Jazda na rolkach

Jakie są korzyści z jazdy na rolkach?

Zastanawiasz się, czy warto nauczyć się jazdy na rolkach? Jakie...

Czytaj więcej
Farbowanie odrostów

Farbowanie odrostów w 3 prostych krokach

Odrosty są prawdziwą zmorą kobiet, farbujących włosy. Wyglądają one nieestetycznie...

Czytaj więcej
Wyprawka

Wyprawka dla niemowlaka. Co powinno się w niej znaleźć?

Każda z nas chciałaby przygotować się na narodziny dziecka tak,...

Czytaj więcej
Jak walczyć z nadciśnieniem tętniczym?

Nadciśnienie tętnicze – jak z nim walczyć?

Zdrowy styl życia może wyeliminować problem nadciśnienia tętniczego całkowicie lub...

Czytaj więcej