Site Loader
Jak zrobić pedicure

Doskonały pedicure można zrobić w zaciszu własnej łazienki, bez potrzeby wydawania pieniędzy u kosmetyczki. Stosując poniższe porady dowiesz się, jak powinna przebiegać właściwa pielęgnacja Twoich stóp, by wyglądały one oszałamiająco w odkrytych butach.

Przygotowanie

Do zrobienia domowego pedicure, musisz zaopatrzyć się w kilka rzeczy. Przede wszystkim przygotuj miskę z ciepłą wodą i mydłem, płatki kosmetyczne, pilniczek do paznokci, drewniane patyczki do odsuwania skórek, krem zmiękczający skórki, balsam do stóp, zmywacz do paznokci, podkład pod lakier, lakiery do paznokci, odżywkę do paznokci, przybory do pielęgnacji paznokci, oraz patyczki kosmetyczne.

Zmiękczanie

Mocz stopy w misce, wypełnionej wodą z dodatkiem mydła i soli kosmetycznej przez około 15 minut. Pumeksem zetrzyj zrogowaciały naskórek. Dokładnie wytrzyj stopy.

Obcinanie paznokci

Podstawą odpowiedniego pedicure jest zadbanie o wygląd płytki paznokciowej. Zmiękczone w wodzie paznokcie bez problemu będziesz mogła wyrównać obcinaczem. Pamiętaj jednak, by paznokcie obcinać na prosto, aby zapobiec ich wrastaniu.

Piłowanie paznokci

Brzegi obciętych paznokci wygładź pilnikiem. Delikatnie zaokrąglij brzegi.

Skórki

Skórki, porastające płytkę paznokciową lepiej jest odsunąć, a nie obcinać. Pod żadnym pozorem nie obcinaj skórek obcinaczem lub nożyczkami do paznokci. Jeżeli mimo moczenia stóp, nadal ciężko Ci je odsunąć, użyj specjalnego kremu do zmiękczania skórek.

Masaż

Pedicure ma na celu nie tylko poprawienie wyglądu Twoich stóp, ale także ich zrelaksowanie. Dokładnie wymasuj stopy, przy okazji wcierając w nie nawilżający balsam.

Malowanie paznokci

Przed przystąpieniem do pomalowania paznokci ulubionym lakierem, oddziel palce przy pomocy zwiniętych płatków kosmetycznych. Zapobiegnie to przypadkowemu pomalowaniu skóry. Można użyć też specjalnych separatorów, wykonanych z gąbki lub pianki. Po takim przygotowaniu paznokci do malowania, nałóż podkład pod lakier do paznokci i odczekaj, aż wyschnie. Kolejnym krokiem jest pomalowanie paznokci wybranym lakierem. Prawidłowe malowanie paznokcia to jeden ruch pędzelka. Zaczynamy od jego nasady, po czym rozprowadzamy lakier po powierzchni płytki. Wszelkie niedociągnięcia delikatnie usuń patyczkami kosmetycznymi, moczonymi w zmywaczu. Jak lakier wyschnie, nałóż kolejną warstwę, która przedłuży trwałość i wzmocni kolor. Jeżeli zależy Ci na delikatnym kolorze, możesz zrezygnować z tej warstwy Na koniec potraktuj paznokcie bezbarwnym lakierem, lub specjalnym utwardzaczem, który dodatkowo nabłyszczy lakier. Po pomalowaniu najlepiej pozostawić stopy odsłonięte na jakieś 2 godziny, by mieć absolutną pewność, że wszystkie warstwy lakieru dokładnie wyschły i nie będzie trzeba nic poprawiać.

Czytaj również:  Skuteczne sposoby na nieprzyjemny zapach stóp

Obraz tookapic z Pixabay

Polecane

Wiosenny makijaż

Kolorowy makijaż – wiosna 2021 – najlepsze pomysły

Wyraziste, kolorowe makijaże są modnym trendem w sezonie wiosna, lato...

Czytaj więcej
Przed zajściem w ciążę - poradnik

Poradnik przed zajściem w ciążę

Gwarancja uzyskania zdrowego potomstwa jest dobry stan zdrowia obojga rodziców,...

Czytaj więcej
Tętno maksymalne

Wyznaczanie tętna maksymalnego(MHR)

MHR lub HRmax (z ang. Maximal heart rate) jest to...

Czytaj więcej
Prawdziwy sok

Soki owocowe – prawdziwe stuprocentowe

Badania naukowe wykazały, że składniki odżywcze owoców spożywane w formie...

Czytaj więcej
Alkohol-a-nowotwory

Alkohol, a nowotwory

Wielu jest zwolenników promowania alkoholu jako cudownego "leku" przeciw miażdżycy...

Czytaj więcej