Sposoby na zmęczone oczy

Swędzenie i pieczenie oczu to nieprzyjemne oznaki tego, że są one przemęczone zbyt długim czytaniem, oglądaniem telewizji, czy pracą przy komputerze. Niezbyt korzystnie odbija się to także w ich wyglądzie. Stają się one czerwone i obrzęknięte. Aby ulżyć trochę tak zwanym „zwierciadłom duszy”, powinniśmy wypróbować proste sposoby na zmęczone oczy.

Ziołowa terapia

Najbardziej znaną i najprostszą metodą, mającą pomóc naszym zmęczonym oczom jest okład z zaparzonych torebeczek z ziołami ekspresowymi. Najlepszy do tego celu jest rumianek, który łagodzi podrażnienia, zmniejsza opuchliznę, ma też właściwości przeciwzapalne. Dobrym pomysłem jest też kompres z zielonej lub czarnej herbaty, które świetnie redukują obrzęki. Zaparzone saszetki wyjmujemy z naparu i wkładamy na parę minut do lodówki. Taki odprężający okład trzymamy na powiekach przez około kwadrans.

Zimne łyżki

Dobre sposoby na zmęczone oczy to także okłady z zmrożonych w lodowatej wodzie metalowych łyżkach. Zimny metal doskonale zwęża naczynia krwionośne, a łyżki są wyprofilowane w odpowiedni sposób, by zrobić z nich okład na oczy. Gdy łyżki się nagrzeją, ponownie zanurzamy je w wodzie i powtarzamy czynność, dopóki opuchlizna nie zniknie.

Ogórek

Bardzo znanym środkami, niosącymi pomoc dla zmęczonych oczu są plasterki ogórka. Zawarty w nich kwas kofeinowy i witamina C mają właściwości redukujące obrzęki. Schłodzone (na przykład przy pomocy kostek lodu) plasterki umieszczamy na powiekach, kładziemy się i relaksujemy przez około 15 minut.

Zimne mleko

Ten chłodny napój nie tylko redukuje obrzęki, ale także świetnie nawilża skórę. Nasączone zimnym mlekiem bawełniane płatki kosmetyczne kładziemy na powiekach, a gdy te się nagrzeją, wymieniamy je na kolejne i tak przez około kwadrans.

Jajka

Delikatne maseczki z białka jaja kurzego to świetne sposoby na zmęczone oczy. Białko ma właściwości ściągające, wygładza skórę i poprawia krążenie. Ubijamy sztywną pianę z białek z 2 jaj, po czym nakładamy ją na skórę pod oczami. Po upływie kwadransa zmywamy wyschnięte białko.

Czytaj również:  5 zasad ekologicznego życia

Kremy

Jeżeli nie mamy zbyt wiele czasu na wypróbowywanie domowych sposobów, wtedy wybieramy się do apteki po odpowiedni specyfik. Najlepszy jest taki, który zawiera w swoim składzie świetlik łąkowy, babkę lancetowatą, arnikę górską, czy wyciąg z kasztanowca. W aptece znajdziemy nie tylko kremy, ale także specjalnie przygotowane maseczki, niosące ulgę zmęczonym oczom.

Zdjęcie autorstwa Anete Lusina z Pexels

Polecane

Nakładanie maseczki na twarz

Jak prawidłowo nakładać maseczkę na twarz? – 6 kroków

Maseczki pomagają utrzymać skórę twarzy we właściwej kondycji, nawilżają ją…

Czytaj więcej
Blanszowanie warzyw

Blanszowanie warzyw – co i jak blanszować?

Blanszowanie staje się coraz popularniejsze – warto przyrządzać warzywa w…

Czytaj więcej
Ćwiczenia w ciąży

Znaczenie i rola ćwiczeń fizycznych w ciąży

Poród jest dużym wysiłkiem fizycznym (przyrównuje się go do 40-kilometrowego…

Czytaj więcej
Nawadnianie organizmu

Nawadnianie organizmu – sposób na piękną cerę

Chcesz być piękną, musisz się postarać.Możesz to zrobić w bardzo…

Czytaj więcej
Makijaż do ust

Idealny makijaż do ust – sprawdzone sposoby

Pięknie pomalowane usta są prawdziwą bronią kobiety, dodają jej zmysłowości…

Czytaj więcej